null

30. Finał WOŚP na Pradze-Północ

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kolorowa grafika z napisem 30 finał WOŚP Przejrzyj na oczy

Przejażdżka londyńską taksówką po Pradze, kolacja z amerykańskim muzykiem Garym Guthmanem oraz weekend z noclegiem i kolacją w Centrum Praskim Koneser – to tylko część aukcji i licytacji Praskiego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to drugi największy finał WOŚP w Warszawie i jedyne w prawobrzeżnej części stolicy Światełko do Nieba!

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej, które rokrocznie w szpitalach wspierają kilkanaście tysięcy małych pacjentów. Wśród najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, jest pogorszenie ostrości wzroku, jaskra, zaćma, anomalie rozwojowe oraz nowotwory.

– Nie możemy przechodzić obojętnie wobec najsłabszych i bezbronnych. Dlatego aktywnie pomagamy zarówno potrzebującym na terenie Pragi, jak i chętnie włączamy się w ogólnopolskie akcje, takie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jeżeli możemy zrobić coś dobrego, to zróbmy to! 

– mówi Ilona Soja-Kozłowska z Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy.


Finał WOŚP z Pragi-Północ w telewizji i internecie

Na zdjęciu Jurek Owsiak na scenie. W pierwszym planie publiczność.
 

Na placu Konesera stanie wielka scena, na której od godz. 12.15 do późnego wieczora będą się pojawiać zespoły i artyści, m.in. Teściowa Śpiewa, Kapela Praska, Jelonek czy Tabu. W programie także pokazy artystyczne na Praskiej Ślizgawce, konkurs wiedzy o Pradze, a także licytacje, z których dochód wesprze 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Relacje oraz wywiady z gośćmi będzie można śledzić w telewizji i internecie. Punktualnie o godz. 20.00 zaplanowane jest widowisko wizualne, czyli  „Światełko do Nieba” – jedyne takie wydarzenie w prawobrzeżnej części stolicy!   


Wolontariusze na start

Podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sztabie Urzędu Dzielnicy Praga-Północ, który będzie zlokalizowany w Centrum Praskim Koneser, datki będzie zbierało 50 wolontariuszy, a w różnych punktach dzielnicy, w tym na placu Konesera, mieszkańcy znajdą puszki stacjonarne. Jedna z nich stanęła już w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15. 

Centrum Praskie Koneser od początku swojej działalności jest częścią wielu akcji społecznych. Tylko w ostatnim roku wspieraliśmy projekty skoncentrowane na przeciwdziałanie bezdomności oraz aktywizacji seniorów. Udział Konesera w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naturalny sposób wpisuje się w nasze dotychczasowe zaangażowanie w pomoc potrzebującym.

– mówi Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjny Centrum Praskiego Koneser.

Centrum Praskie Koneser i Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy również w Internecie. W serwisie Allegro znajdują się aukcje organizowane między innymi przez praski sztab WOŚP.

Puszki stacjonarne na terenie Dzielnicy Praga-Północ

Na terenie Dzielnicy znaleźć mozna sześć puszek stacjonarnych, dzieki czemu nie trzeba czekać do 30 stycznia, żeby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Puszki można znaleźć w następujących punktach:

  1. Urząd Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15,
  2. Centrum Zarządzania Światem przy ul. Okrzei 26,
  3. Zdrowa Krowa przy ul. Okrzei 8,
  4. Sklep Odważnik przy ul. Namysłowskiej 6C,
  5. Grand Coffee przy ul. Jagiellońskiej 57 (od 24 stycznia),
  6. Lodowisko przy Placu Konesera (30 stycznia).

Jurek Owsiak zaprasza na 30. Finał WOŚP na Pradze-Północ

 

Więcej informacji o 30. Finale WOŚP na Pradze-Północ w Centrum Praskim Koneser można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.

30. Praski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany jest we współpracy Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy z Centrum Praskim Koneser.

harmonogram 30. finału wośp na pradze-północ