null

Bezpłatne zajęcia sportowe dla mieszkańców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie kobiet ćwiczących na matach na sali treningowej

Ruszyły bezpłatne zajęcia wzmacniająco-sportowe dla mieszkańców. Zajęcia potrwają do końca listopada.

Wystartowały bezpłatne zajęcia sportowe dla mieszkańców. Chętni, żeby odpocząć i wzmocnić swoje ciało mogą wziąć udział w zajęciach fitness lub aqua aerobiku. Wszystkie zajęcia prowadzone będą do końca listopada.

Praski duch sportowy – zajęcia w każdą środę

To program zajęć wzmacniających dla dorosłych mieszkańców, dostosowanych również do starszych mieszkańców Dzielnicy. Będą to zajęcia ogólnorozwojowe. W planie znajdą się elementy jogi, rozciągania, które jest niezwykle istotne przy pracy w pozycji siedzącej, zajęcia o charakterze profilaktycznym i terapeutycznym w zakresie bólów pleców, stawów bazujące na podejściu rehabilitacyjnym. 

Zajęcia odbywają się w każdą środę w godz. 17.00-19.00 w VII Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Namysłowskiej 21. W czasie lata, przy dobrej pogodzie zajęcia będą prowadzone na świeżym powietrzu. 

Celem zajęć jest poprawa sprawności fizycznej osób dorosłych, z uwzględnieniem osób powyżej 60. roku życia, dlatego program został podzielony na dwie grupy:

  • Grupa I w godz. 17.00-18.00 przeznaczona jest dla osób dorosłych, które prowadzoną mniej aktywny tryb życia, ze szczególnym uwzględnieniem osób powyżej 60. roku życia. Program obejmuje ćwiczenia o charakterze profilaktycznym i terapeutycznym w zakresie bólów pleców i stawów, które bazują na podejściu rehabilitacyjnym.
  • Grupa II w godz. 18.00-19.00 przeznaczona jest dla osób dorosłych o normalnej aktywności fizycznej i obejmie klasyczny fitness z elementami TBC, ABT, Fit Dance, treningu cardio, treningu wzmacniającego i innych.

Spotkania będą zróżnicowane pod względem intensywności i rodzaju. Będą zajęcia spokojniejsze na bazie jogi i strechingu, jak i bardziej intensywne – wytrzymałościowe czy TBC.

Zapisy bezpośrednio u instruktora na zajęciach lub pod numerem telefonu: 607-513-460

Aqua Aerobik – w każdy czwartek i niedzielę

Pastelowa grafika informująca o zajęciach aqua aerobiku.
 

Aqua aerobik to ćwiczenia wykonywane w wodzie, które są połączeniem zajęć fitness, pływania oraz gimnastyki korekcyjnej. Ze względu na mniejsze obciążenie stawów ćwiczenia w wodzie często zalecane są osobom starszym czy tym, które przeszły kontuzje uniemożliwiające uczestniczenie w zajęciach fitness. Ten program zajęć również przewiduje zajęcia dedykowane osobom starszym.

Godziny zajęć w czwartek:

  • Grupa I w godz. 19.30-20.30
  • Grupa II w godz. 20.30-21.30

Godziny zajęć w niedzielę:

  • Grupa I w godz. 16.00-17.00 (Seniorzy 60+)
  • Grupa II w godz. 17.00-18.00

Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 pod numerem 733-412-477 lub e-mailowo: zapisyprawybrzeg@gmail.com.