Co zamiast „Trasy Tysiąclecia”? - zmiana terminu spotkania

Spotkanie konsultacyjne na Pradze-Północ odbędzie się 22 kwietnia (piątek) o godz. 16.00 w Pałacyku Konopackiego.

Zdjęcie z lotu ptaka z zaznaczoną Trasą Tysiąclecia

Oryginalnie „Trasę Tysiąclecia” planowano jako odcinek szybkiego ruchu dla samochodów. Miał ona przebiegać w dość gęsto zabudowanej tkance prawobrzeżnej Warszawy. Szybki ruch tuż pod oknami kamienic. Koncepcja ta po latach okazuje się być przestarzała i nieprzystająca do potrzeb współczesnego miasta. Widzimy potrzeby dzisiejszych metropolii i chcemy na nie odpowiedzieć.
Zależy nam przede wszystkim na:

• podnoszeniu jakości przestrzeni publicznej, z dużym akcentem na ruch pieszy,
  • zwiększaniu ilości terenów zielonych, w związku ze zmianami klimatycznymi,
  • wprowadzaniu ułatwień w komunikacji.

Jak jest nowa koncepcja?

Zależy nam, by ten obszar mieszkańcy mogli wykorzystać zarówno jako codzienny skrót w drodze do pracy lub szkoły, a także jako przyjemną trasę spacerową i miejsce spędzania czasu. Projekt przewiduje utworzenie przyjaznej przestrzeni publicznej, tras dla pieszych i rowerzystów oraz nowe nasadzenia.

Na zdjeciu trójwymiarowy fragment miasta, budynki, ulice, torowiska z zaznaczonym przebiegiem planowanej Trasy.Poznaj naszą koncepcję.

Jaki to obszar?

Proponowany przebieg „Trasy Tysiąclecia” biegnie od al. Solidarności prostopadle przez ulice Radzymińską i Kawęczyńską. Za ul. Kijowską wpada w tunel pod trasą kolejową i dworcem PKP Warszawa Wschodnia. Dalej biegnie ulicami Żupniczą i Mińską, aż do ulicy Grochowskiej.

O co pytamy?

Podczas konsultacji z mieszkańcami i mieszkankami chcemy dowiedzieć się:

• czy nasz pomysł odpowiada na potrzeby lokalnej społecznosci, a szczególnie Szmulowizny i Kamionka
  • czego warszawiacy oczekują od miejsc, które powstaną na tym terenie
  • czy zaproponowana zieleń spełni oczekiwania

Co potem?

Koncepcję, którą konsultujemy chcemy wpisać w dalsze plany przestrzenne, które będą obowiązywać w mieście. Dawna koncepcja „Trasy Tysiąclecia” znajduje się jeszcze w aktualnym Studium. Chcielibyśmy, aby nowa koncepcja znalazła się w projekcie nowego Studium, nad którym pracujemy.

Mapa Warszawy z zaznaczonym przebiegiem Trasy Tysiąclecia.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Spotkanie online 12 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00

• na YouTube – możesz oglądać spotkanie i zadawać pytania na czacie
  • na platformie ZOOM – możesz zabrać głos w dyskusji z fonią i wizją. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, napisz na dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl. Link do spotkania oraz instrukcję prześlemy Ci w mailu zwrotnym. Sprawdź wcześniej, jak działa ZOOM, zrób test na https://zoom.us/test, żeby nic Cię nie zaskoczyło i żeby uczestnictwo w dyskusji przebiegało bez żadnych niespodzianek.

Punkty konsultacyjne w czwartki w godz. 16.00 – 19.00

• 22 kwietnia w Pałacyku Konopackiego przy ul. Strzeleckiej 11/13 (sala widowiskowa)
  • 28 kwietnia w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe przy ul.Grochowskiej 274, sala 305

Mejlowo pod adresem dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl

Chcesz zaprosić znajomych na konsultacje?

• pobierz i wydrukuj kolorowy lub czarno-biały plakat i powieś go w swojej okolicy.
  • dołącz do wydarzenia na Facebooku i zaproś znajomych.

Materiały dostępne są na stronie internetowej Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.Jednostka odpowiedzialna: Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy

Fioletowy kwadrat z fragmentem mapy w centralnej części. Nad kolorową mapą napis: Coraz lepsza Warszawa dzięki Twoim opiniom. Pod mapą napis: Co zamiast Trasy tysiąclecia? Konsultacje społeczne.