null

Cztery pory Wisły – szkółka morsowania Dzielnicy Wisła

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.12.2022 10:00 - 04.12.2022 13:00

Następne wydarzenia:

  • 11.12.2022 10:00 - 11.12.2022 13:00
  • 18.12.2022 10:00 - 18.12.2022 13:00
Beach Bar Aquatica, Wybrzeże Helskie 1/5
grafika w barwach niebiesko-czerwonych z osobą wchodząca do wody

Rozpoczynamy szósty sezon wspólnego morsowania #nadWisłą! Jesteśmy z Wami na brzegu i w wodzie od samego początku i nie planujemy przestać!

Jak co roku, zapraszamy wszystkich miłośników zimnych kąpieli na wspólne spędzanie niedziel na plaży w samym sercu Warszawy. A jeśli z jakiś powodów jeszcze nie byliście z nami w Wiśle, to najwyższa pora przyjść i zakochać się w morsowaniu.

Najlepiej i bezpiecznie zacząć tę wspaniałą przygodę w gronie weteranów, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem, opowiedzą o urokach i dobroczynnym działaniu zimnych kąpieli, dodadzą otuchy najbardziej nieśmiałym i niepewnym osobom. Zaufajcie nam wiemy jak zaopiekować się pierwszakami.

Spotykamy się tradycyjnie w listopadowe i grudniowe niedziele o godz. 10.00. Wielki finał cyklu wydarzeń planujemy 18 grudnia o zachodzie słońca. Kąpiel, muzyka, ciepłe napoje, wspólne ognisko i nagrody dla najwytrwalszych uczestników szkółki – taki mamy plan.

Rejestrację na morsowanie rozpoczynamy w każdą niedzielę o godzinie 10.00 w Beach Bar Aquatica przy ul. Wybrzeże Helskie 1/5.

Na zapisane osoby, zgodnie z tradycją, czeka gorąca zupa i napoje.

Widzimy się:
6, 13, 20, 27 listopada oraz 4, 11 i 18 grudniu na wspólnym zakończeniu.

Podczas pierwszego spotkania wszyscy zapisani otrzymają pamiątkową kartę do zbierania pieczątek. Siedem pieczątek gwarantuje unikatową niespodziankę. Zasady nagradzania jak zawszę są proste:

- każdy kto weźmie aktywny udział (przebranie lub sprzątanie) w siedmiu wspólnych zajęciach naszej szkółki ma zagwarantowaną wyjątkową pamiątkę.

Dodatkowo co niedzielę mamy wyjątkową niespodziankę dla:
- najoryginalniej przebranej osoby. Wszystkich gorąco zachęcamy do przychodzenia w przebraniach (o tematach wiślanych przebieranek będziemy informować w każdy poniedziałek na profilu Dzielnicy Wisła na Facebooku poprzedzający niedzielne morsowanie).
- dla najdzielniejszego człowieka Dzielnicy Wisła, który uzbiera najwięcej odpadów podczas cotygodniowych akcji sprzątania (zapewniamy worki i rękawiczki).

Każdorazowo po dopełnieniu formalności rejestracyjnych przejdziecie szkolenie teoretyczne. Następnie zwartą grupą udamy się na Plażę Rusałka / ZOO gdzie po solidnej rozgrzewce będziemy mogli zanurzyć się w zimnych wodach warszawskiej Wisły.

Jak zawsze zadbamy o bezpieczną i profesjonalną oprawę wydarzenia. Nad właściwym przebiegiem spotkań będzie czuwało Stołeczne WOPR, a nad bezpieczeństwem na lądzie ekipa Ratownictwa Medycznego.
Nikogo nie zostawimy bez opieki. Wasze bezpieczeństwo i dobre samopoczucie jest priorytetem.

Zapewne macie kilka pytań: jak się przygotować? Co ze sobą zabrać? Czego unikać, a o co warto zadbać? Warto śledzić dedykowane akcji wydarzenie na Facebooku

Harmonogram niedzielnych spotkań z morsowaniem:
10.00 - zapisy i rejestracja;
10.30 - zbiórka odpadów;
11.00 - szkolenie teoretyczne;
11.10 - rozgrzewka;
11.15 - wejście do wody;
11.45 - gorąca herbata i zupa dla wszystkich zarejestrowanych uczestników.

Regulamin morsowania będzie dostępny podczas wydarzenia i na profilu Dzielnicy Wisła na Facebooku. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest jego akceptacja oraz spełnienie wymagań zdrowotnych i obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Organizatorem cyklu wydarzeń jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
Wykonawcą wydarzenia Warszawska Przystań Wodna Aquatica.

plakat w barwach niebiesko czerwonych z postacią morsującej osoby