null

„Dawne zabawki ludowe w Polsce”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.05.2022 12:00 - 21.05.2022 13:00
Pałacyk Konopackiego, Strzelecka 11/13, Warszawa
Zdjęcie przedstawiające mężczyznę w kapeluszu trzymającego trzy drewniane zabawki. W tle mężczyzna grający na akordeonie.

Piotr Rogaliński oraz Kapela Odloty zagoszczą na Dziecięcej Scenie Teatralnej w Pałacyku Konopackiego.

W trakcie spektaklu przybliżamy dzieciom dawne zabawki, melodie i instrumenty muzyczne. Prezentujemy w interesujący i zabawny sposób ręcznie wykonane, dawne drewniane zabawki wyrzeźbione przez Piotra Rogalińskiego według dawnych wzorów. Sięgając do polskiego dziedzictwa kulturowego staramy się pokazać piękno i wartość twórczości ludowej dawnej Polski.

Przedstawienie jest prezentowane z muzyką na żywo w starej odsłonie: z harmonią i barabanem oraz skrzypcami, wiejskimi basami i bębenkiem obręczowym. Jednym słowem: muzyka do tańca! Zabrzmią: polki, oberki, wiwaty, marsze i inne melodie grane na wsiach w dawnej Polsce.

Zaprasza Kapela Odloty w składzie: Ewa Szymczak – skrzypce, Teofil Pawłowski – basy, harmonia, Piotr Rogaliński – baraban, bębenek obręczowy.

Scenografia i zabawki – Piotr Rogaliński

Po spektaklu będzie możliwość zobaczenia zabawek z bliska oraz zrobienia sobie zdjęć. Jeśli publiczność wyrazi chęć, to kapela chętnie zaprezentuję zabawę muzyczną.

Bilety po 10 zł na biletyna.pl dostępne od 9 maja, czas trwania: 1 h.

Sprawdź lokalizację na mapie