null

Finał akcji „EkoWileńska” – sadzenie krokusów, rower blendujący i darmowe sadzonki

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Akcja sadzenia krokusów, samodzielne przygotowywanie koktajlu na rowerze blendującym czy możliwość otrzymania darmowych cebulek roślin – to zaledwie część atrakcji zaplanowanych na finał „EkoWileńska”, który odbędzie się w dniach 22-23 września w Galerii Wileńskiej. Kampania rozpoczęła się w kwietniu i miała na celu zachęcenie do bycia eko oraz budowanie świadomości na temat dbałości o środowisko i redukcji śladu węglowego.

Galeria Wileńska regularnie podejmuje działania w kwestii promowania ekologicznych rozwiązań. W tym samym duchu zorganizowana została kampania „EkoWileńska”. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Jacka Jeżewskiego, Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. W ramach akcji, która została zainaugurowana 22 kwietnia, w Międzynarodowy Dzień Ziemi, centrum przygotowało dla odwiedzających wiele ciekawych atrakcji. Finał kampanii wiąże się z kolejną dawką nietuzinkowych niespodzianek, które zostały przygotowane dla odwiedzających Galerię Wileńską  w dniach 22 i 23 września.

Galeria Wileńska dba o szerzenie postaw proekologicznych, dlatego kampania „EkoWileńska” na stałe wpisała się w nasze działania. Chcemy budować pozytywne nawyki wśród społeczności i przypominać o rozwiązaniach, które wszyscy możemy łatwo wprowadzić do codziennego życia. Centrum znajduje się w świetnej lokalizacji, tuż przy stacji metra i dworcu kolejowym, co umożliwia wygodny i szybki dojazd komunikacją miejską z różnych części Warszawy. Finał akcji to najlepsze podsumowanie organizowanych od kwietnia wydarzeń, w trakcie których wspólnie uczyliśmy się, co jest dla naszej planety najlepszemówi Marta Chojnacka, dyrektor centrum handlowego Galeria Wileńska.

Warto być eko!

Na zakończenie kampanii Galeria Wileńska przewiduje szereg wyjątkowych atrakcji o tematyce ochrony środowiska i ekologii, na które zaprasza wszystkich chętnych. W ramach promocji hostessy będą jeździć rowerami w okolicach centrum i zachęcać do udziału w wydarzeniu, rozdając cebulki krokusów w papierowych torebkach z kodem QR do strony z opisem akcji i instrukcją sadzenia roślin.

Dla ekoklientów Galeria Wileńska przygotuje też sadzonki ziół: mięty, bazylii, lubczyku i melisy. Zostanie nimi nagrodzone 400 osób. Aby je otrzymać, wystarczy pokazać paragon oraz udowodnić, że do centrum dotarło się ekologicznym środkiem transportu (okazując bilet ZTM, rower, hulajnogę lub zrobione 5000 kroków pieszo w dowolnej aplikacji).

Rowerowe atrakcje dla dbających o środowisko

Jedną z atrakcji przewidzianych na piątek 22 września będzie rower blendujący do wyciskania soków i koktajli siłą mięśni. Chętni będą mogli samodzielnie przygotować sobie koktajl, pedałując na specjalnym jednośladzie. Również w piątek najmłodsi klienci, którzy ukończyli 10 lat, będą mogli spróbować swoich sił, podchodząc do egzaminu na kartę rowerową, który zostanie przeprowadzony pod okiem Komendy Stołecznej Policji.

Tego samego dnia w Galerii Wileńskiej będzie działał mobilny serwis rowerowy. Przegląd mechaniczny obejmie regulację hamulców i przerzutek, smarowanie napędu, pompowanie, wymianę klocków hamulcowych i łańcucha oraz centrowanie kół. Sama usługa będzie bezpłatna – właściciel roweru poniesie wyłącznie koszt wymienianych części.

Wspólne sadzenie roślin, zbiórka elektroodpadów i ekologiczne warcaby

Na sobotę 23 września zaplanowano natomiast akcję sadzenia 1000 cebulek krokusów. To znakomita okazja, by wspólnie zasadzić rośliny, które wiosną rozkwitną na klombie przed Galerią Wileńską. Tego dnia odbędzie się także zbiórka elektroodpadów zorganizowana we współpracy z firmą Asekol PL. Pierwsze 200 osób, które przyniosą swoje odpady, otrzyma wrzosy w doniczce.

Dodatkowo Asekol PL zaprosi odwiedzających na stoisko z edukatorami, gdzie chętni będą mogli wziąć udział w quizach o tematyce ekologicznej, pokonać tor przeszkód „Droga do recyklingu” czy zagrać w ekologiczne warcaby. Dla uczestników przewidziane są drobne upominki.

Finał kampanii „EkoWileńska” odbędzie się w dniach 22-23 września 2023 roku (piątek-sobota) w godzinach od 11.00 do 19.00. Atrakcje będą odbywać się w strefie przed wejściem głównym do Galerii Wileńskiej. W przypadku niesprzyjającej pogody wydarzenie zostanie przeniesione wewnątrz centrum, na poziom +1.

kolorowe grafiki promujące akcję eko wileńska