null

Grota solna otwarta dla mieszkańców

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Fotografia przedstawia grotę solną oraz znajdującą się w środku tężnię solankową.

Nowy Rok witamy nową atrakcją na Pradze-Północ. Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji oddał do dyspozycji grotę solną z tężnią solankową. Od 3 stycznia zapraszamy na ulicę Jagiellońską 7.

Po wymagającej zabawie sylwestrowej czas na... regenerację. Ośrodek sportowy przy ulicy Jagiellońskiej przygotował wyjątkowe miejsce do odpoczynku. 

Jak działa grota solna?

Czterdziestopięciominutowa sesja daje tyle samo korzyści zdrowotnych co trzydniowy pobyt nad morzem. Jak to możliwe? W grocie panuje swoisty mikroklimat. Parująca sól, która przyjechała do Warszawy z Kopalni Soli z Kłodawy sprawia, że powietrze jest czyste i wysoko zjonizowane, co z kolei korzystnie wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie całego organizmu. W komnacie znajduje się także tężnia solankowa, która wzmacnia działanie soli. Dźwięk płynącej solanki wycisza organizm, pozwala się zrelaksować i nabrać sił witalnych. Wizytę dopełnia koloroterapia oraz muzyka relaksacyjna. 

Godziny otwarcia 

Grota solna wraz z tężnią solankową jest otwarta od 3 stycznia 2022 roku. Od poniedziałku do piątku można z niej korzystać w godzinach 9:00-22:00 (ostatnie wejście o 21:00), w weekendy od 10:00 do 22:00 (ostatnie wejście o 21:00). Wejścia do komnaty odbywają się o pełnych godzinach, czas seansu to 45 min. W trakcie sesji jednocześnie mogą przebywać w grocie maksymalnie 4 osoby.

Obowiązują zapisy pod nr. tel. 22 619-50-31 wew. 106.

W okresie od 3 stycznia do 13 lutego jednorazowe wejście kosztuje 5 zł. Dzieci do 5 roku życia korzystają bezpłatnie.