null

II Praski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dom Kultury Praga przy współudziale Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Loretańskiej organizuje festiwal drugi rok z rzędu. Tegoroczna edycja, stanowczo rozbudowana w stosunku do pierwszej, potrwa od 5 września do 4 października 2009 r. W tym okresie, w każdą sobotę i niedzielę zapraszamy na koncerty do pięknego kościoła Matki Bożej Loretańskiej przy ulicy Ratuszowej.
      W najstarszym zachowanym zabytku sakralnym prawobrzeżnej Warszawy odbędzie się 10 koncertów. Wystąpią cenione zespoły: sekstety „Affabre Concinui” i „Camerata Vistula”, kwartet „Prima Vista” czy jazzowe Trio Janusza Strobla.
       Wśród wybitnych solistów, którzy wystąpią na Festiwalu są: Włoch Paolo Pandolfo Białorusin Dmitry Makarevich, Konstanty Andrzej Kulka, Izabella Kłosińska czy Alina Ratkowska. Wystąpią także młodzi, utalentowani, obiecujący muzycy.
     Idea Praskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej,  zaplanowanego w wieloletniej perspektywie, zrodziła się z głębokiego przekonania o potrzebie edukacji artystycznej i budowania wysokiej kultury muzycznej na warszawskiej Pradze. Program Festiwalu jest tak skonstruowany, by mógł zainteresować zarówno przeciętnego odbiorcę, jak i melomana.
Różnorodność repertuarowa (od renesansowej muzyki wokalnej aż po jazz) zainteresować szerokie grono odbiorców.