null

Jaki plan miejscowy dla Michałowa i Szmulowizny w rejonie ulicy Objazdowej?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.03.2022 15:00 - 17.03.2022 17:00

Dyżur telefoniczny projektanta planu.

Porozmawiaj o planie miejscowym dla Michałowa i Szmulowizny podczas dyżuru telefonicznego projektanta planu w czwartki 24 lutego oraz 3, 10 i 17 marca w godzinach 15.00 – 17.00 pod numerem telefonu 22 325 81 08.

Michałów i Szmulowizna

Obszar objęty opracowaniem planu miejscowego ma powierzchnię około 38 ha. Położony jest we wschodniej części Dzielnicy Pragi Północ, pomiędzy ulicą Kawęczyńską i biegnącymi na nasypach liniami kolejowymi, oddzielającymi Michałów od Dzielnicy Targówek i Dzielnicy Pragi Południe.

To jeden z ostatnich zwartych obszarów dawnej zabudowy w Warszawie i miejsce szczególne w historii naszego miasta. Zachowała się na nim oryginalna przedwojenna architektura i atmosfera starej Warszawy- zabytkowe stylowe kamienice, d. fabryka sprężyn „Drucianka” i 100- letni budynek spichlerza d. Młyna Michla. To właśnie w zakładach przemysłowych „Drucianki” rodzi się polski ruch robotniczy. W sąsiedztwie obszaru, przy ulicy Kawęczyńskiej znajduje się największy kościół przedwojennej Warszawy - Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego z kompleksem zakonnym, a zaledwie parę kroków dalej zabytkowa zajezdnia tramwajowa. Inne ciekawe miejsce w pobliżu, to zespół szkół przy ulicy Otwockiej 3. Przed wojną były tu cztery szkoły, a po wojnie pierwsza siedziba warszawskiego ratusza.

Konsultacje społeczne miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego Michałowa