null

Ruszyły przygotowania do akcji "Lato w Mieście" na Pradze-Północ!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zdjęciu dzieci w zaciemnionej sali, przed nimi ekran z filmem.

Zajęcia w ramach „Lata w Mieście” jak co roku będą odbywać się przez pięć dni w tygodniu od godz. 7:00-8:00 do godz. 16:00-17:00. Uczniom zapewnimy opiekę i wyżywienie, a także dodatkowe atrakcje sportowe, artystyczne i popularnonaukowe. Nie zabraknie także wycieczek i wyjść w ciekawe miejsca. Zapisy ruszają 10 maja!

Okres wakacyjny to dla uczniów nie tylko czas wymarzonego odpoczynku, ale także okazja by spędzić najcieplejsze miesiące w roku na wspaniałej zabawie, poznawaniu nowych miejsc oraz zdobywaniu wiedzy. Z myślą o dzieciach, które lato spędzają w stolicy co roku przygotowujemy akcję “Lato w Mieście”. Staramy się, aby oferta była różnorodna i przyciągała dzieci do praskich szkół.
W poprzednich edycjach zorganizowaliśmy dla najmłodszych
zawody sportowe, zajęcia plastyczne, wyjścia do kina, Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego czy Centrum Nauki Kopernik. Dzieci miały okazję miło spędzić czas, a także – co również ważne – lepiej poznać Warszawę. Zwieńczeniem turnusów były pikniki na świeżym powietrzu, uwielbiana przez dzieci pizza oraz drobne upominki ufundowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Na zdjęciu grupa dzieci w żółtych kamizelkach słuchająca wykładu przy warszawskim Barbakanie.Podczas edycji „Lata w Mieście” 2022 w Dzielnicy Praga-Północ dla dzieci
i młodzieży udostępnione zostaną cztery Feryjne Placówki Edukacyjne. Zajęcia będą odbywać się w szkołach postawowych na terenie naszej dzielnicy.

 

W czerwcu i lipcu w terminie od 27.06.2022 do 29.07.2022:

  • Szkoła Podstawowa nr 30 przy ulicy Kawęczyńskiej 2,
  • Szkoła Podstawowa nr 258 przy ulicy Brechta 8.

W sierpniu w terminie od 01.08.2022 do 31.08.2022:

  • Szkoła Podstawowa nr 127 przy ulicy Kowieńskiej 12/20,
  • Szkoła Podstawowa nr 395 przy ulicy Sierakowskiego 9.


Kiedy ruszają zapisy?

Rodzice i opiekunowie będą mogli zapisać uczniów klas I-VIII do udziału w akcji „Lato w Mieście” 2022 już od 10 maja 2022 r. od godz. 8:00. Zapisy potrwają do 22 maja 2022 r. do godz. 24:00.

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 24 maja 2022 r. o godzinie 16:00.


Ile kosztuje udział dziecka w Akcji "Lato w Mieście"?

 

Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

Z opłat za opiekę oraz posiłki zwolnione są dzieci korzystające w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

LINK do zapisów:  Lato w mieście (pzo.edu.pl)

Grupa dzieci siedząca na trawie i wpatrująca się w pokaz artystyczny.