Mama – Warszawianka na rynku pracy

Grafika przedstawiająca cień matki trzymającej na rękach dziecko. Nad nimi napis Warszawianka-Mama

Do 12 stycznia trwa nabór do programu Mama – Warszawianka na rynku pracy. Wsparcie kobiet zagrożonych lub dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu. Udział w programie jest bezpłatny, trwa 3 miesiące i obejmuje udział w 4 zajęciach warsztatowo-treningowych, 5 warsztatach oraz 1 spotkaniu w ramach tematycznych konsultacji zawodowych.

Szacuje się, że aż 62 proc. kobiet potrzebuje mentora, który wesprze je w rozwoju i karierze zawodowej. Co trzeciej kobiecie brakuje też pewności siebie, szczególnie kiedy zostaje mamą. Dodatkowo pandemia spowodowała, że sytuacja na rynku pracy jest niepewna, a powrót do pracy utrudniony. Wyzwania w powrocie na rynek pracy, mogą stać się przyczyną zagrożenia uzależnienia od alkoholu wśród kobiet  dlatego stolica uruchamia program „Mama – Warszawianka na rynku pracy. Wsparcie kobiet zagrożonych lub dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu.”

Program trwa trzy miesiące, w tym czasie mamy będą miały okazję, aby podnieść swoje umiejętności zawodowe oraz wzmocnić wiarę we własne możliwości. Cykl jest finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, dlatego udział jest bezpłatny.  i obejmuje:

4 zajęcia warsztatowo-treningowe

• Matki mają moc! O kompetencjach, jakie zyskujesz dzięki macierzyństwu?
  • Moja ścieżka na rynku pracy – praca na etacie lub własna firma?
  • Kobiety, a uzależnienie od alkoholu
  • Jak przeciwdziałać uzależnieniu od alkoholu, jak się leczyć?

5 warsztatów

• Warsztaty kreatywności poszukiwania własnych talentów: jak odkryć swoje mocne strony?
  • 12 narzędzi do zarządzania swoim czasem i karierą zawodową
  • Moje cele życiowe
  • Jak mówić o sobie dobrze?
  • Praca OdNowa

1 spotkanie w ramach konsultacji zawodowych:

• Grupy 4 osobowe
  • Tematy: przygotowanie CV, przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej, negocjowanie warunków zatrudnienia, diagnoza, kompetencji i mocnych stron

Terminy spotkań

GRUPA I  01.2022 – 03.2022 (rekrutacja do grupy I trwa do 12.01.2021)
GRUPA II 04.2022 – 06.2022

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział w projekcie należy zapoznać się z Regulaminem, Polityką Prywatności, a następnie przesłać zgłoszenie klikając Aplikuj. Każda z uczestniczek otrzyma materiały do pracy planner oraz książkę "Jak mówić o sobie dobrze", której autorką jest Aleksandra Więcka.

Nabór do pierwszej grupy trwa do 12 stycznia 2022 roku.

Program dla mam finansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawę. Projekt jest przeznaczony dla mam zamieszkujących na terenie Warszawy (również z doświadczeniem migracyjnym).

Więcej informacji na stronie internetowej Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Grafika ilustrująca program dla mam z terenu Warszawy