null

Druga edycja Nocy Bibliotek na Pradze za nami

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W sobotę, 1 października, w Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego odbyła się Noc Bibliotek. Wydarzenie zgromadziło wielu młodych czytelników i przebiegło w znakomitych nastrojach.

Biblioteka Publiczna na Pradze-Północ wzięła udział w akcji już po raz drugi. Noc Bibliotek to nie tylko okazja, żeby poznać bibliotekę i bibliotekarzy, ale także miło spędzić czas w bibliotece. 

Wydarzenie zorganizowane w placówce przy ulicy Skoczylasa 9 odbiło się dużym echem wśród mieszkańców, zarówno tych młodszych, jak i starszych. Ponad 200 małych prażan wzięło udział w opowiadaniu bajek, oglądając wspólnie filmy i grając w gry. Pracownicy biblioteki przygotowali także zabawy i konkursy z nagrodami, a każde dziecko, które tego dnia odwiedziło mury biblioteki mogło liczyć na drobną niespodziankę. 

Nie zabrakło również atrakcji dla starszych czytelników. Noc Bibliotek rozpoczęła się od spaceru szlakiem praskiej wielokulturowości, który poprował dobrze wszystkim znany varsavianista i przewodnik – Spacerolog Praski. Spacer zakończył się wykładem “Praga Trzech Kultur.” Z kolei Agata Mayer poprowadziła uczestników przez świat fotografii śladami kapliczek praskich i historii podwórkowych. Oprócz tego zorganizowano także warsztaty hortiterapii, które okazały się najprzyjemniejszym elementem integracji - Dyskusyjnego Klubu Książki.

Mamy nadzieję, że praska Noc Bibliotek zachęci Was do częstszego odwiedzania naszych placówek. Pamiętajcie, kto czyta książki, ten żyje podwójnie. Wiecie, kto to powiedział? Odpowiedź na pewno znajdziecie w naszej bibliotece.  

zdjęcie przedstawia sale, w której siedzą dzieci

 

 

zdjęcie przedstawaia stół i rodzine patrzącą na stół
Zobacz galerię (10 zdjęć)
naklejka z napisem noc bibliotek
zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na krzesełkach w pomieszczeniu
zdjęcie przedstawia ludzi chodzących w pomieszczeniu
zdjęcie przedstawia chłopca patrzącego na książkę, siedzącego przy stoliku
zdjęcie przedstawia dzieci pozujące do zdjęcia w ramce. Znajdują się w pomieszczeniu, za ich plecami są książki
zdjęcie przedstawaia dzieci rozwiązujące krzyżówki
zdjęcie przedstawia tłum ludzi stojących na świeżym powietrzu
zdjęcie przedstawia grupe ludzi sstojących na świeżym powietrzu
zdjęcie przedstawia faceta stojącego przed rzutnikiem, który wyświetla prezentacje