null

Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic - koncert finałowy 4 czerwca

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika promująca drugą edycję konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic

Największe wydarzenie muzyczne na Pradze-Północ już 4 czerwca w Zajezdni Stalowa. Na scenie zobaczymy finalistów konkursu, Justynę Jary z Alegancką Kapelą, Mikromusic oraz Patrycję Markowską. Od godziny 10.00 zapraszamy na wyprzedaż garażową, na warsztaty stolarskie, spotkanie z Markiem Gaszyńskim i do strefy gastronomicznej.

Na wielkiej scenie 4 czerwca w Zajezdni Stalowa na Pradze-Północ zobaczymy finalistów drugiej edycji konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic. Usłyszymy warszawskie piosenki - te zupełnie nowe, jak i stare szlagiery w nowej aranżacji. Technika i styl wykonania były dowolne. Do konkursu wpłynęło blisko 50 zgłoszeń, z czego jury wyłoniło 8 finalistów, którzy zaprezentują się na praskiej scenie. Zobaczymy:

 • emejsing – Warszawski kąt
 • Senni Fatyganci – Syfon
 • Wieża Bajzel – Warszawiocha
 • Girls Don't Sweat – Bazyliszek
 • Krzysztof Tkaczyk – Warszawiak
 • COLD WAR - zespół – Zimna Warszawa
 • Muzykalna Rodzinka – Miasta Rytm
 • Kuba Zaborski – Niepotrzebny
różowa grafika z logotypem NBWU oraz harmonogramem koncertów podczas finału konkursu 4 czerwca

Gwiazdami wieczoru będą:

 • Justyna Jary i Alegancka Kapela, zwyciezcy I edycji NBWU, związani z Pragą-Północ – Justyna Jary prowadzi warsztaty wokalne, a swoją twórczością promuje Dzielnicę,
 • Mikromusic – zespół założony we Wrocławiu, którego hit “Tak mi się nie chce” znają chyba wszyscy,
 • Patrycja Markowska – rockowy głos, którego nie sposób nie rozpoznać, a na Pradze-Północ będzie rozbrzmiewać jeszcze lepiej.

Impreza startuje o godzinie 16.00 w Zajezdni Stalowa (ul. Stalowa 77), a wstęp na koncerty jest bezpłatny. 

Konkurs publiczności rozstrzygnięty

Równolegle do prac jury trwało głosowanie publiczności. Wynik plebiscytu już znamy. Uznanie warszawiaków zdobył Kuba Zaborski z utworem „Niepotrzebny”, opowiadający o samotności autora w miejskim zgiełku po przeprowadzce do Warszawy. Piosenkarz jest jednym z finalistów, więc będzie okazja do usłyszenia utworu na żywo.

Wydarzenia towarzyszące

O godzinie 10.00 przed wejściem na teren Zajezdni startują praskie wyprzedaże garażowe. Wszystkich, którzy chcieliby dać drugie życie swoim ubraniom lub innym przedmiotom z pawlaczy czy piwnic, a są w dobrym stanie zachęcamy do wystawienia się podczas garażówki. Trzeba wypełnić kartę rejestracyjną i przesłać ją na adres ppn.promocja@um.warszawa.pl. Wszystkie materiały dotyczące garażówek znaleźć można w artykule o praskich wyprzedażach garażowych. Jeśli natomiast poszukujecie niebanalnych przedmiotów to zapraszamy do odwiedzenia garażówki, gdzie mieszkańcy będą wystawiać swoje domowe skarby. 

Podczas praskiej wyprzedaży garażowej odbędą się warsztaty stolarskie: Daj drugie życie przedmiotom domowym. Uczestnicy będą mogli z pomocą fachowców zrealizować swoje projekty z użyciem elementów pozostałych po produkcji (desek, sklejek, drewna), a także przeprowadzić renowację przyniesionych ze sobą mebli.

"Odpady" z warsztatów mogą okazać się wartościowym materiałem, z którego mogą powstać wspaniałe codzienne użyteczne rzeczy.

Podczas warsztatów zapewniamy:

 • niezbędne narzędzia oraz materiały do wykonywania renowacji,
 • wsparcie na każdym etapie prac przez wykwalifikowany zespół,
 • drobne elementy drewniane do ewentualnych napraw.

O godzinie 14.30 zapraszamy na spotkanie z Markiem Gaszyńskim – tekstu „Snu o Warszawie” oraz około 150-ciu innych utworów. W namiocie Warsaw Tribute, który znajdziecie przed wejściem do Zajezdni Stalowa porozmawiamy o warszawskiej muzyce.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Wyprzedaż garażowa, warsztaty stolarskie oraz spotkanie z Markiem Gaszyńskim odbędą się przed wejściem do Zajezdni Stalowa.

Przed wejście na teren Zajezdni rozstawi się strefa gastronomiczna, w której będzie można przysiąść na leżaku i przy dźwiękach dobrej muzyki skosztować praskich pyz lub innych specjałów. 

W grafikę wpisane są fragmenty treści artykułu.