null

Po sąsiedzku w "Śliwce" - piknik sąsiedzki

Drukuj otwiera się w nowej karcie

11 września ogródek sąsiedzki Miejsca Aktywności Lokalnej "Śliwka" zamieni się w miejsce warsztatów i spotkań mieszkańców.

11 września (sobota) odbędzie się piknik sąsiedzki w "Śliwce", czyli Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Gersona 16. 

O godzinie 10.00 ruszymy na wspólne sprzątanie Śliwic. Wszystkim chętnym, którzy do nas dołączą zapewniamy rękawice, worki i satysfakcję z działania dla wspólnego dobra.

Od 11.00 rozpocznie się piknik sąsiedzki w ogródku Miejsca Aktywności Lokalnej "Śliwka" przy ulicy Gersona 16. Rozpoczniemy warsztatami z sianowania, w których będa mogły wziąć udział dzieci, dorośli, doświadczeni, jak i amatorzy. Następnie zajmiemy się wiklinowaniem. To już zajęcie skierowane dla trochę starszch, dlatego najmłodsi będą mjieli zapewnione atrakcje z animatorkami.

Przez cały piknik będziemy wspólnie porządkować ogródek sąsiedzki, żeby przygotować go na jesień. Będziemy kosić, pielić i sadzić. Warsztaty z dbania o ogród poprowadzi Wydział Ochrony Środowiska.

Wydarzenie organizowane w ramach projektu z budżetu obywatelskiego.

Czym jest Miejsce Aktywności Lokalnej "Śliwka"?

Miejsce Aktywności Lokalnej "Śliwka" jest przestrzenią stworzoną na potrzeby działań wspólnych z mieszkańcami Pragi-Północ.

Miejsce jest otwarte dla każdego. Realizujemy działania społeczno-kulturalne i edukacyjne dla wszystkich w każdym wieku. Każdy może zaproponować swoje własne wydarzenie, a wszystkie działania są bezpłatne. Można przyjść do nas poczytać książkę w wygodnym fotelu, zagrać w grę planszową czy posłuchać śpiewu ptaków w ogródku sąsiedzkim. Bezpłatnie udostępniamy przestrzeń na potrzeby grup nieformalnych i organizacji pozarządowych.

plakat informujący o pikniku sąsiedzkim na śliwicach