null

29 maja zapraszamy na Praski Dzień Dziecka

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na fotografii dzieci siedzące na trawie w kręgu. Po lewej stronie kobieta w żółtej bluzce, która dmucha i robi pianę.

W najbliższą niedzielę (29.05) osiem placów zabaw zamienimy w małe krainy dla dzieci. Będzie można lepić z gliny, eksperymentować, sadzić rośliny czy spróbować swoich sił w konkurencjach sportowych. Przed nami II edycja Praskiego Dnia Dziecka, największej imprezy dla dzieci w roku. Między atrakcjami będą kursować dwa bezpłatne autobusy MZA.

Ubiegłoroczne obchody Dnia Dziecka na Pradze spotkały się z ogromnym zadowoleniem naszych najmłodszych mieszkańców, dlatego także w tym roku zapraszamy do zabawy w tej samej formule. Osiem wyjątkowych miejsc – place zabaw i skwery – zamienimy w krainy dla dzieci. Każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie – zapraszam Ilona Soja-Kozłowska Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

W każdym z miejsc będą czekać inne atrakcje. Przygotowane zostały aktywności zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem. Poniżej przygotowaliśmy mapę, którą warto wcześniej wydrukować i zabrać ze sobą. Trasa przejazdu będzie również dostępna w autobusach, które będą kursować między wszystkimi atrakcjami.  

W grafike wpisana treść artykułu m.in. lista ośmiu placów zabaw wraz z adresami.
 
  • plac zabaw przy ul. Kotsisa – opowiemy o tym jak dbać o rośliny – te rosnące w przydomowym ogródku, jak i te trzymane w domu, jak często je podlewać, jakiej ziemi użyć oraz jak prawidłowo przesadzać,
  • boisko VII Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Namysłowskiej 21 – tutaj odetchniemy w sportowym stylu,
  • skwer im. płk. A. Żurowskiego – chętni będą mogli sprawdzić swoich sił na torze z przeszkodami pod okiem wojskowych,
  • skwer przy ul. Letniej – odkryjemy tajniki nauki, a także będziemy eksperymentować.
  • Pałacyk Konopackiego –wykonamy wachlarze, pióropusze i inne rekwizyty, które idealnie sprawdzą się podczas wielkiego finału; będziemy wspólnie malować na sztalugach, a także będzie można podpatrzeć jak tworzona jest biżuteria; będą także pokazy zumby i hip hopu, a też nie zabraknie animatorów dla najmłodszych mieszkańców,
  • skwer u zbiegu ulic Radzymińskiej i Białostockiej – będzie można puścić wodze fantazji i stworzyć tu małe dzieło sztuki z gliny,
  • skwer przy ul. Kawęczyńskiej – tutaj czekamy na amatorów biżuterii – to miejsce będzie można opuścić z wymyśloną i wykonaną przez siebie biżuterią,
  • plac zabaw przy ul. Jagiellońskiej 28 – tutaj poznamy tajniki druku 3D, a każdy chętny będzie mógł wyjść z własnym wydrukiem.

 

Na zdjęciu kobieta i mężczyzna ubrani w stroje hawajskie. Mężczyzna stoi po lewej, ma na głowie pióropusz i czerwoną spódnicę. Kobieta po prawej ma we włosach biały kwiat, na szyi hawajski naszyjnik z pomarańczowych kwiatów i czerwoną spódniczkę. W tle kolorowa grafika przedstawiająca egzotyczny bar na plaży.

Na zakończenie zapraszamy wszystkie dzieci do Pałacyku Konopackiego 

Dzieci biorące udział w Praskim Dniu Dziecka zapraszamy do Pałacyku. O godzinie 17:30 spektakl “Vama i wielka hawajska przygoda".  

To opowieść o bohaterskiej Vamie – hawajskiej księżniczce, której przyśnił się nieznajomy chłopiec. Dziewczynka zakochuje się w nim i próbuje dowiedzieć się, kim on jest. Sprawy komplikują się, gdy jej ojciec, król hawajskiej wyspy Manana, planuje wydać córkę za mąż za bogatego króla Hilo. Vama wraz ze swoim przyjacielem – żółwikiem Tiktokiem – potajemnie wyrusza w niebezpieczną podróż. aby odnaleźć ukochanego chłopca ze snów.

“Vama i wielka hawajska przygoda" to musical pełen kolorowych kostiumów i rajskiej scenografii. Spektakl trwa ok. 50 minut i ma formę interaktywną. Wraz z bohaterami widzowie nauczą się tańca hula i wezmą czynny udział w przygodach Vamy. Dzieci poznają także tradycje i obyczaje mieszkańców Polinezji. Fabuła spektaklu inspirowana jest Legendami Hawajskimi Padraica Columa. Spektakl dla dzieci w wieku od 3 lat do 103 lat.


Dlaczego warto zakończyć dzień w Pałacyku Konopackiego?

Najmłodsi, którzy odwiedzą place zabawa biorące udział w Praskim Dniu Dziecka wezmą również udział w przygotowanej przez nas zabawie. Otrzymają naklejki, które należy wkleić do specjalnego katalogu. Będą one dostepne we wszystkich 8 lokalizacjach. Uczestnik, który zbierze przynajmniej pięć naklejek będzie mógł odebrać niespodziankę. Wystarczy zgłosić się po nią do Pałacyku Konopackiego. 

kolorowa grafika z informacjami o poszczególnych atrakcjach podczas praskiego dnia dziecka