null

Praski Punkt Wsparcia Ukrainy - nowe godziny otwarcia!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od 1 marca br. Urząd Dzielnicy Praga-Północ otwiera Praski Punkt Wsparcia Ukrainy przy ul. Targowej 81. W dni robocze, w godzinach 12-16 mieszkańcy i mieszkanki stolicy mogą przynosić artykuły spożywcze, higieniczne i medyczne, które transportami trafią na wschód oraz zostaną przekazane Ukraińcom przebywającym w Warszawie.

Zdjęcie przedstawia witrynę lokalu przy jednej z ulic na Pradze-Północ.
 

We wtorek, 1 marca, otwieramy Praski Punkt Wsparcia Ukrainy, który do odwołania będzie pełnić rolę dzielnicowego magazynu z najpotrzebniejszymi rzeczami. Mieszkańcy mogą przynosić m.in. produkty spożywcze, higieniczne i medyczne dla dzieci i dorosłych. Na liście przygotowanej przez Miasto Stołeczne Warszawę są także tzw. artykuły "biwakowe", czyli koce, karimaty, materace, śpiwory i poduszki.

Pomoc w centrum dzielnicy

Punkt przy Targowej 81 znajduje się na parterze i ma ponad 500 m kw, co poznwala przyjąć dużą liczbę rzeczy od warszawiaków. Do tej pory w lokalu należącym do ZGN Praga-Północ znajdowała się placówka bankowa. Decyzją Ilony Soja-Kozłowskiej, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ pomieszczenia zostały przekształcone w Praski Punkt Wsparcia Ukrainy. Dużym atutem tego miejsca jest lokalizacja w centralnej części Pragi-Północ, bliskość węzła przesiadkowego, w tym metra. Do stacji Dworzec Wileński to zaledwie kilkadziesiąt metrów. 

Niedzielna zbiórka, którą w trybie pilnym zorganizowaliśmy w Pałacyku Konopackiego, pokazała nam jak wielkie serca mają mieszkańcy i mieszkanki Pragi-Północ. Jej skala przerosła nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy uruchomić większe i lepiej skomunikowane miejsce. Zapraszamy na Targową 81 przez sześć dni w tygodniu - powiedziała Ilona Soja-Kozłowska, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Jakie produkty można przynosić?Zdjęcie przedstawia wnętrze lokalu ze stanowiskami. Na górze zdjęcia napis: "Praski Punkt Wsparcia Ukrainy".

  • Żywność z długim terminem ważności (puszki, zupy, suche pieczywo, kawa, herbata, słodycze, batony energetyczne itp.)
  • Żywność dla dzieci: mleko w proszku, jedzenie w słoiczkach itp.
  • Produkty higieny osobistej: żele, mydła, szampony,– dla dzieci, i dorosłych
  • Środki czystości, podpaski
  • Produkty dla dzieci typu butelki na mleko, pampersy, chusteczki itp.
  • Środki tzw. pierwszej pomocy, w tym opatrunki, gazy, podstawowe leki itp.
  • Woda w butelkach
  • Artykuły typu biwakowego: śpiwory, koce, materace, łóżka polowe

Chcesz pomóc?

Super! Zapraszamy organizacje i instytucje prowadzące zbiórki z terenu Pragi-Północ do przekazywania produktów do naszego punktu. Jeżeli prowadzicie zbiókę, a nie macie określonego odbiorcy, to pomożemy w dystrybucji. Prosimy o przynoszenie rzeczy wstępnie posortowanych na kategorie:

- artykuły spożywcze
- artykuły higieniczne
- artykuły medyczne
- inne (z listy).

Pomagamy obywatelom Ukrainy na miejscu

Z pomocy PPWU mogą skorzystać także ukraińskie rodziny przebywające czasowo w stolicy. Każda osoba, która przyjdzie do dzielnicowego punktu, otrzymuje paczkę składającą się z artkułów spożywczych, higienicznych oraz – jeżeli jest taka potrzeba – medycznych. Wiele osób prosi o podstawowe produkty żywnościowe dla siebie i dzieci, oraz ubrania, buty i pościel. Staramy się realizować większość potrzeb, niemniej jednak prosimy mieszkańców stolicy o zaangażowanie i wspieranie dzielnicowej zbiórki.

Godziny otwarcia – uwaga zmiana!

Praski Punkt Wsparcia Ukrainy jest czynny od poniedziału do piątku w godzinach 12.00-16.00.