null

Praski WolONtariusz 2022 roku - Plebiscyt

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kolorowa grafika do plebiscytu z kolorowym odciskiem dłoni

Do 30 listopada 2022 r. zgłoś osobę lub instytucję, która swoim działaniem wspiera praską społeczność.

Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadome działanie na rzecz innych osób lub zwierząt, z którego nie czerpie się korzyści. W ramach programu Warszawskie Partnerstwa dla Wolontariatu chcielibyśmy również w tym roku wyróżnić wolontariackie działania mieszkańców, instytucji i firm zaangażowanych społecznie w życie naszej praskiej społeczności .

Znasz kogoś, kto wyróżnia się bezinteresownym działaniem na rzecz innych i zawsze można na nim polegać? Chciałbyś docenić firmę lub instytucję, która jest zaangażowana w życie społeczności na terenie dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy ?

Opisz te działania i zgłoś ich do Plebiscytu. Wypełnione zgłoszenia można przesyłać do 30 listopada 2022 r. Poniżej znaleźć można formularz, który trzeba wypełnić, podpisać i przesłać do nas skanem na adres mailowy ppn.promocja@um.warszawa.pl. Pamiętaj, żeby wypełnić wszystkie pola, w tym podpis osoby zgłaszanej do Plebiscytu.

Zgłoszenia możesz dokonać w czterech kategoriach:

  • osobowość wolontariatu – osoba, która bezinteresownie działa na rzecz innych osób lub zwierząt,
  • akcja roku – wydarzenie lub kampania, której celem było działanie charytatywne
  • organizacja na medal – organizacja pozarządowa (fundacja lub stowarzyszenie), która podejmuje działania na rzecz innych wyróżniające się w skali Pragi-Północ,
  • wyróżnienie za zaangażowanie społeczne – (kategoria otwarta) firmy, osoby z najbliższego otoczenia niezrzeszone w żadnej organizacji pozarządowej czy instytucji, uczniowie czy studenci działający charytatywnie czy tacy, którzy wspierają innych i nie czerpią z tego korzyści.

W Plebiscycie można wyróżnić osoby, których często nie widać oraz pokazać, że warto zaangażować się w wolontariat.

Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone podczas Gali z okazji Dnia Wolontariusza w dniu 4 grudnia 2022 r.

Załączniki: