null

Praskie obchody Święta Niepodległości

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.11.2023 12:00 - 11.11.2023 16:00
Plac Weteranów 1863 r. | plac Hallera

Parada historyczna i piknik w klimacie XX-wiecznym na placu Hallera. Ruszamy z placu Weteranów i przejdziemy ulicami Pragi aż do placu Hallera.

Zapraszamy na coroczne obchody Święta Niepodległości na Pradze-Północ. Jak co roku zaczniemy obchody od parady historycznej ulicami Pragi.

Pójdziemy w historycznej paradzie...

Rozpoczniemy na placu Weteranów 1863 r. i przejdziemy aż do placu Hallera, gdzie na mieszkańców czekać będzie piknik historyczny w klimacie XX-wiecznym. Jak co roku będzie można zobaczyć repliki broni czy samochody wojskowe. Bedzie też okazja do wykonania własnoręcznie biało-czerwonej opaski, którą wykorzystacie podczas uroczystości patriotycznych. Dla dzieciaków to zawsze świetna zabawa. dla miłośników militariów też coś się znajdzie. Będą repliki broni używanej w latach 20. XX wieku, a rekonstruktorzy opowiedzą o jej wykorzystaniu. Perełka Praskich obchodów, czyli stare samochody – to gratka nie tylko dla małych chłopców.

Zapraszamy na paradę i wspólne świętowanie Dnia Niepodległości. Warto przygotować się do tego dnia i zabrać ze sobą kokardę narodową – do końca tygodnia bezpłatnie można pobrać taką z Informacji Urzędu Dzielnicy.

grafika z napisem praskie obchody święta niepodległości z czerwonym orłem i portretem Piłsudskiego w tle