null

Rajd dla dzieci UN WORLD BICYCLE DAY 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.06.2022 10:00 - 03.06.2022 14:00
Na fotografii trzej rowerzyści widziani od pasa w dół poruszający się po leśnej ścieżce.
Zdjęcie ilustracyjne | Autor: canva.com

Twoje dziecko lubi jeździć na rowerze? Chcesz, żeby lepiej poznało zasady poruszania się na jednośladzie, a przy okazji fajnie spędziło czas na świeżym powietrzu?
Razem z Polskim Związkiem Motorowym, Strażą Miejską i Komisariatem Rzecznym Policji zapraszamy na rajd rowerowy przeznaczony dla dzieci w wieku 10-12 lat ze szkół podstawowych na Pradze-Północ. Udział bezpłatny!

3 czerwca na Pradze-Północ odbędzie się rajd rowerowy UN WORLD BICYCLE DAY 2022 przeznaczony dla uczniów klas 4 (10-12 lat) organizowany przez Polski Związek Motorowy.

Mali rowerzyści będą mieli do przejechania 4-kilometrową nadwiślaną trasę prowadzącą z Pawilonu Edukacyjnego “Kamień do do Przystani Wodnej Aquatica. Co kilometr będzie na nich czekać zadanie do wykonania (edukacyjne – nie rywalizacyjne).

Celem rajdu jest:

  • promocja karty rowerowej,
  • nauka zasad ruchu drogowego,
  • zapoznanie dzieci z prawami w drodze do szkoły oraz założeniami Deklaracji Sztokholmskiej z 2020 roku.

Nagrody główne: Smartwatche oraz gadżety rowerowe.

Wydarzenie odbywa się we współpracy ze Strażą Miejską oraz Komisariatem Rzecznym Policji. Zostało objęte patronatem Ilony Soja-Kozłowskiej, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st.Warszawy. 

Maksymalna liczba uczestników: 50.

Obowiązują zapisy mailowe: https://zapisy.domtel-sport.pl/un-world-bicycle-day-2022-v7517 lub za pośrednictwem kodu QR.

 

Na fotografii trzech rowerzystów widzianych od pasa w dół na leśnej ścieżce rowerowej. Po prawej sronie kod QR prowadzący do strony internetowej z zapisani na rajd rowerowy.