null

Weekendowe prace na Wybrzeżu Helskim i Szczecińskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W piątek, 10 września, na Wybrzeżu Helskim i Szczecińskim drogowcy będą układać ostatnią warstwę nawierzchni na przebudowanej jezdni. Kierowców czekają utrudnienia i objazdy.

W nadchodzący weekend będzie trwało układanie ostatniej warstwy nawierzchni na przebudowanej jezdni. Prace wymagają zamknięcia jezdni oraz odcinków ul. Kłopotowskiego, Okrzei i Ratuszowej u zbiegu z jezdniami Wybrzeża.

Objazd zamkniętego odcinka drogi poprowadzi ulicami: Jagiellońską, Zamoyskiego i Sokolą.

Dla pieszych dostępny będzie nowo wybudowany chodnik po stronie Wisły. Przejazd rowerem wzdłuż zamkniętego odcinka drogi możliwy będzie ścieżką rekreacyjną wzdłuż rzeki.

Układanie nawierzchni zakończy się w poniedziałek 13 września ok. godz. 6.00.

Powróci wówczas dotychczasowa organizacja ruchu, czyli po jednym pasie w każdą stronę. Prace wykończeniowe i nasadzenia zieleni wymagają pozostawienia prawego pasa jezdni wyłączonego z ruchu. Po zakończeniu inwestycji przejazd w kierunku mostu Gdańskiego będzie możliwy dwoma pasami.

Cała inwestycja ma być gotowa w styczniu 2022 r. Do tego czasu zakończy się budowa dróg rowerowych, posadzona zostanie zieleń, zamontowane urządzenia bezpieczeństwa ruchu i wykonane oznakowanie drogi.

Grafika przedstawiająca mapę drogową Pragi-Północ z zaznaczonymi objazdami na czas remontu