Rozpoczynamy budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 73

teren szkoły podstawowej przy ulicy Białostockiej

Ruszają prace tak długo wyczekiwanej przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 73 przy ulicy Białostockiej hali sportowej. Inwestycja ma zostać ukończona do 1 kwietnia 2024 roku.

1 marca 2023 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 73 im. Króla Stefana Batorego przy ul. Białostockiej Zastępca Burmistrza Dzielnicy Dariusz Kacprzak razem z Dyrektor Szkoły Marzeną Mrozińską, pracownikami Wydziału Inwestycji i Wsparcia Rewitalizacji przy udziale Przewodniczącej Komisji Architektury i Ochrony Środowiska Barbary Domańskiej wprowadzili wykonawcę inwestycji – Firmę Arcus Technologie Sp. z o.o., na teren budowy.

Na ten moment czekaliśmy długo, ale już na wiosnę przyszłego roku uczniowie nie tylko Szkoły Podstawowej nr 73 zyskają halę sportową. Nowa hala zastąpi niewymiarową salę gimnastyczną na 2. piętrze budynku Szkoły. Ta inwestycja to szansa na rozwijanie sportowych pasji, w tym mistrzowskich umiejętności w unihokeju, oraz zabawę – podsumowuje Zastępca Burmistrza Dzielnicy Dariusz Kacprzak.

Burmistrz Kacprzak podpisuje dokumenty

Po ponad 20 latach zabiegania o budowę hali sportowej dla najmłodszych mieszkańców Dzielnicy w poniedziałek 6 marca rozpoczną się prace budowlane. Sala gimnastyczna będzie w stanie pomieścić 100 ćwiczących osób i jednocześnie będzie można wydzielić 3 boiska treningowe przystosowane do rozegrania meczu unihokeja, piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki.

Inwestycja zakłada nie tylko budowę samej sali gimnastycznej, ale całego zaplecza, które obejmować będzie magazyny, szatnie z łazienkami, pomieszczenie administracyjne, gospodarcze i techniczne. Trybuny z widzami będą w stanie pomieścić 230 osób podczas wydarzeń sportowych.

Parametry inwestycji:

• powierzchnia zabudowy – 1637,44 m2
  • powierzchnia całkowita – 2721,81 m2
  • powierzchnia konstrukcji – 371,02 m2
  • powierzchnia netto – 2350,79 m2
  • powierzchnia ruchu – 389,92 m2
  • powierzchnia teczniczna – 91,63 m2
  • powierzchnia użytkowa – 1869,24 m2
  • powierzchnia użytkowa podstawowa – 1387,65 m2
  • powierzchnia użytkowa pomocnicza – 481,59 m2
  • kubatura – 15 420,00 m2

Wykonawca budowy ma wybudować obiekt do 1 kwietnia 2024 r, a jej koszt wyniesie 15 milionów złotych.

rysunek techniczny hali przy ulicy białostockiej