null

Rozwój i Przyjemność: IMPRO w TEATR XL

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.08.2022 18:30 - 11.08.2022 20:30

Następne wydarzenia:

  • 18.08.2022 18:30 - 18.08.2022 20:30
  • 25.08.2022 18:30 - 25.08.2022 20:30
Teatr XL, Plac Hallera 5
zdjęcie z przedstawienia improwizowanego - ciemna grafika z trzema osobami z różnych pozycjach na scenie

Cykl sierpniowych warsztatów dedykowanych osobom, które zainteresowane są rozwojem osobistym. W tym rozwojem z wykorzystaniem elementów treningu aktorskiego.

TEATR XL zaprasza na letnie warsztaty improwizacji!

Improwizacja teatralna, to znana na zachodzie od wielu lat metoda działań twórczych, która swoje korzenie ma w pracy aktorów komediowych. Twórca i wynalazca współczesnego IMPRO, Keith Johnstone, wynalazł szereg praktycznych ćwiczeń interpersonalnych, bazujących na eksplorowaniu wyobraźni, pomysłowości, i może przede wszystkim służących wzmacnianiu pracy w zespole. Warsztaty wykorzystujące techniki zaczerpnięte z teatru improwizacji, idealnie sprawdzają się jako część programu wzmacniania umiejętności miękkich, tak potrzebnych wszędzie tam gdzie grupa ludzi, musi tworzyć swoisty jeden organizm. Uczestnicy warsztatów poznają praktyczne narzędzia do ćwiczenia w sobie akceptacji, decyzyjności i współpracy. W bezpieczny sposób postawimy stopę poza strefą komfortu, aby przekonać się że wystąpienia publiczne nie muszą być tak stresujące, i nauczymy się słuchać innych, ale też samych siebie.

Ćwiczenia i tzw rozgrzewki impro, zaczerpnięte ze świata sztuki, oparte o ciągi skojarzeniowe, uczące dwutorowego myślenia, bazujące na archetypach postaci, relacjach oraz statusach, służące w lepszym rozpoznaniu siebie w zbiorowości, oraz uczące podejmowania odpowiedzialności za właściwy komunikat proponowane są w postaci zabawnych gier, które stawiają przed Uczestnikami wyzwanie nieszablonowego myślenia i podejmowania decyzji. Każdy segment ćwiczeń skupia się na nieco innym aspekcie szerokiego spektrum eksplorowanych przez improwizację tematów, a ich trudność jest na niskim poziomie wejścia, bo impro jest dla każdego. W odpowiedzi na oczekiwania Uczestników jestem w stanie dostosować przebieg warsztatów w taki sposób, żeby skupić się najbardziej na tym czego dana grupa potrzebuje.
Improwizacja jaką pragnę zaproponować nie wyklucza nikogo, mało tego, uczy jak porażkę, nieodłączny element uczciwych starań, przekuć w sukces. W ciągu ostatnich dziesięciu lat prowadziłem podobne warsztaty dla dziesiątek podmiotów, dla banków, uczelni, studentów, amatorów, a nawet dzieci.

WSTĘP WOLNY po rezerwacji: rezerwacje.teatrxl@teatrxl.com

 

decyduje kolejność zgłoszeń

CZWARTEK, 4 SIERPNIA 2022 O 18:30 – 20:30

Rozwój i Przyjemność: IMPRO 

Prowadzi: Michał Głowacki

 

 

CZWARTEK, 11 SIERPNIA 2022 O 18:30 – 20:30

Rozwój i Przyjemność: Teatr forum- sztuka i wsparcie 

Prowadzi: Diana Karamon

 

 

CZWARTEK, 18 SIERPNIA 2022 O 18:30 – 20:30

Rozwój i Przyjemność: Ciało i Emocje

PROWADZI: Grzegorz Jarek

 

 

CZWARTEK, 25 SIERPNIA 2022 O 18:30 – 20:30

Rozwój i Przyjemność: Sztuka zapamiętywania

PROWADZI: Izabela Górska

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.