null

Rusza 11 . edycja budżetu obywatelskiego

Drukuj otwiera się w nowej karcie

1 grudnia rusza 11. edycja budżetu obywatelskiego. Zastanów się czego Ci brakuje, zbierz podpisy i zgłoś pomysł do budżetu obywatelskiego. Na projekty czekamy do 25 stycznia.

Co roku większy budżet na Wasze projekty

Do 25 stycznia mieszkańcy mogą zgłosić projekty do budżetu obywatelskiego. Pomysły mogą być przeróżne. To mogą być zarówno projekty dotyczące dosadzenia kwiatów czy krzewów, ale też organizacji warsztatów sportowych, kulturalnych czy sąsiedzkich pikników i potańcówek. 

Zgłaszane teraz projekty będą realizowane w 2025 roku. W tej edycji na Pradze-Północ mieszkańcy mogą zagospodarować 2 705 346 zł, a limit finansowy na jeden projekt nie może przekroczyć 550 069 zł.

Co trzeba zrobić, żeby zgłosić projekt?

Każdy mieszkaniec Warszawy może zgłosić projekt do budżetu obywatelskiego – nie trzeba być osobą pełnoletnią. Jeśli projektodawca nie ma skończonych 13 lat to wtedy pod projektem podpisuje się rodzic bądź opiekun prawny. Do każdego projektu należy dołączyć listę poparcia co najmniej 20 osób mieszkających na terenie Dzielnicy Praga-Północ (należy pamiętac o podaniu pełnego adresu zamieszkania). 

Projekty można składać droga elektroniczą poprzez dedykowaną stronę internetową lub papierowo w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ przy ul. ks. I. Kłopotowskiego 15 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu.

zdjęcie ze stadionem narodowym w tle, a na pierwszym planie ręka trzymająca telefon, na którym widać osoby ćwiczące

 

 

Załączniki: