S3KTOR 2021 – konkurs na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową

zdjęcie przedstawiające neon konkursu Sektor

Prawie 7 tysięcy organizacji pozarządowych działa w Warszawie, codziennie zmieniając życie mieszkańców na lepsze. Działają na wielu polach, między innymi opiekują się potrzebującymi pomocy, zajmują się dziećmi, prowadzą zajęcia edukacyjne i sportowe, czy tworzą ofertę kulturalną stolicy. Organizują też tysiące innych inicjatyw, dzięki którym Warszawa jest miastem dla wszystkich. Miejscem dobrym do życia, przyjaznym i otwartym, w którym każdy czuje się u siebie.

Konkurs S3KTOR, od 2010 roku, jest swoistą formą podziękowania Miasta za to zaangażowanie. Celem konkursu jest również promocja trzeciego sektora zarówno w samym środowisku, jak i wśród warszawianek i warszawiaków. To znakomita okazja na poznanie się organizacji nawzajem, wymianę doświadczeń, dobrych praktyk i nawiązywanie współpracy. Mieszkanki i mieszkańcy zaś dowiadują się, jak wiele działań w Warszawie to praca właśnie trzeciego sektora.

W ciągu dotychczasowych 11 edycji wpłynęło ponad 1 200 zgłoszeń i zostało wybranych prawie 100 laureatów. Dziesiątki tysięcy warszawianek i warszawiaków głosowało w plebiscycie na Nagrodę Mieszkańców.

Zapraszamy do kontynuacji tej historii i wzięcia udziału w XII edycji konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR.

Organizacje prosimy o zgłaszanie zarówno własnych działań, jak i działań innych organizacji do nagrody w kategorii podstawowej. Zostaną przyznane w niej trzy nagrody finansowe:

I miejsce – 15 000 zł,

II miejsce – 10 000 zł,

III miejsce – 5 000 zł;

Dodatkowo spośród wszystkich zgłoszeń w głosowaniu online, które odbędzie się w sierpniu i wrześniu, zostanie wybrany laureat Nagrody Mieszkańców. Otrzyma on nagrodę w wysokości 10 000 zł.

Organizacje, które od ponad 10 lat działają na rzecz warszawianek i warszawiaków zachęcamy do przesłania swojego zgłoszenia do nagrody Za całokształt Grand S3KTOR 2021. Laureat otrzyma nagrodę w wysokości 20 000 zł.

Aby zgłosić zarówno inicjatywę, jak i organizację do konkursu trzeba wypełnić odpowiednią Kartę zgłoszenia dostępną w załącznikach. Następnie do 31 lipca należy wysłać kartę lub jej skan:

1) pocztą na adres: Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Aleje Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa – za datę wpływu uznaje się datę doręczenia przesyłki

albo

2) pocztą elektroniczną na adres: ngo@um.warszawa.pl.

Wszystkie szczegóły, regulamin, karty zgłoszeń oraz klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych znajdą Państwo w załączonych poniżej dokumentach.

Zwycięzców poznamy podczas Gali ogłoszenia laureatów, która odbędzie się pod koniec października.

Wszystkie szczegóły oraz kartę zgłoszeniową znaleźć można na dedykowanej stronie internetowej.