null

Śpiewamy dla Ukrainy / Ми співаємо для України

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.03.2022 19:00 - 11.03.2022 20:00
Pałacyk Konopackiego, Strzelecka 11/13, Warszawa
Niebiesko-zółta grafuika, w którą wkomponowany jest gołąb. Obok napis "Śpiewamy dla Ukrainy" w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

Zapraszamy na koncert "Śpiewamy dla Ukrainy / Ми співаємо для України" w najbliższy piątek, 11 marca o 19:00 w Pałacyku Konopackiego.

Ukraińskie pieśni wielogłosowe wykonają:
- Korinnia
- Stara Śpiewka
- Wyraj
- Kukawica

Cały dochód z koncertu będzie przekazany Fundacji Ocalenie, która przeznaczy środki na pomoc Ukrainie i Ukraińcom przyjeżdżającym do Polski.

Liczba miejsc ograniczona, w przypadku dużej liczby osób zaprosimy do słuchania koncertu w Przestrzeni Uważności.
____________________________

Zespół Korinnia, czyli “korzenie” to powstała pod koniec 2020 roku siedmioosobowa grupa śpiewacza. Wykonuje ludowe pieśni w języku ukraińskim i rosyjskim, zarówno okolicznościowe, jak codzienne. Jak od starego korzenia odbija młody pęd, tak zespół daje nowe życie i świeże brzmienie dawnym melodiom. Śpiewamy tradycyjnie, głównie a capella, a każdy występ to wielka dawka pozytywnej energii i poruszających emocji.

Zespół Stara Śpiewka powstał w 2015 roku. Łączy miłośniczki białego śpiewu i tradycyjnych słowiańskich pieśni ludowych śpiewanych zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie instrumentów. To grupa siedmiu kobiet – w różnym wieku, o różnych zawodach i zainteresowaniach, o niezwykle barwnych osobowościach.

Wyraj – to odlot ptaków.
To też w tradycji słowiańskiej mityczna kraina, do której odlatujące ptaki zmierzają. Zespół śpiewa tradycyjne pieśni wschodniosłowiańskie oraz cerkiewne.

Kukawica to muzyka polska, bałkańska, ukraińska w autorskich aranżach. Kobiecy trójgłos w akompaniamencie instrumentów. Porusza serduszka, a czasem też nóżki do tańca. 

 

Niebiesko-zółta grafuika, w którą wkomponowany jest gołąb. Obok napis "Śpiewamy dla Ukrainy" w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.