null

Świeć blaskiem z odblaskiem na Pradze-Północ

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od 6 grudnia z choinki ustawionej przed Urzędem Dzielnicy Praga-Północ będzie można zdjąć nietypowe ozdoby - odblaski.

W Mikołajki rusza wspólna akcja Straży Miejskiej m.st. Warszawy i Partnerów „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Drzewka, wystrojone w nietypowe ozdoby, będą zachęcać do wzięcia odblasku od 6 do 10 grudnia. Tak będzie także na Pradze-Północ.

Akcja ma charakter edukacyjno-profilaktyczny. Jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych poprzez poprawę ich widoczności. Dlatego właśnie już po raz 6. akcja przypomina, że jest prosty sposób na poprawę widoczności – stosowanie odblasków. 

W ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”, jak co roku, w ponad 30 punktach Warszawy staną zielone, pachnące lasem i świętami świerki. Dostarczy je Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie. A na nich, zamiast tradycyjnych bombek, zawisną różnokolorowe odblaski.  

Każdy – przechodzień, rowerzysta, deskorolkarz czy użytkownik hulajnogi – będzie mógł wziąć jedną z odblaskowych ozdób i zawiesić ją na swoim ubraniu lub pojeździe, by być lepiej widocznym na drodze. Organizatorzy planują przekazać mieszkańcom Warszawy ponad 20 000 odblasków.

Urząd Dzielnicy Praga-Północ już kolejny rok z rzędu uczestniczy w akcji, bo jesteśmy przekonani o potrzebie podejmowania różnorodnych i często niekonwencjonalnych działań zwiększających bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Wspieramy m.in. konkursy wiedzy nt. BRD organizowane w naszych szkołach, a od 2021 r. w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu na drogach uczestniczą studenci Praskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Obecna akcja łączy pożyteczny cel z atmosferą zbliżających się Świąt. Życzymy wszystkim Prażanom, by były one bezpieczne.

– podkreśliła Ilona Soja-Kozłowska, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ.

Po odblaskowe ozdoby zapraszamy pod drzewko sąsiadujące z wejściem do Urzędu Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15.

Plakat zachęcający do wzięcia udziału w akcji świeć blaskiem z odblaskiem

 

 

 

Mieszkanka zdejmuje z choinki odblask
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Zdjęcie choinki ubranej w odblaski
Choinka z odblaskami stojąca pod urzędem dzielnicy
Choinka z odblaskami stojąca pod urzędem dzielnicy
Choinka z odblaskami stojąca pod urzędem dzielnicy