null

Święta na Pradze-Północ

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Sezon świąteczny zaczął się w pełni. Na Pradze możecie spędzić czas na warsztatach, jarmarku czy na świątecznej wyprzedaży garażowej.

Jarmark świąteczny i wyprzedaż garażowa:

Pierwszy weekend grudnia rozpoczniemy od jarmarku świątecznego połaczonego z wieloma atrakcjami na Bazarze Szmulki. Będzie się sporo działo. Na stoiskach pojawią się oczywiście rzemieślnicze produkty idealne na wigilijny stół, jak i pod choinkę jako prezenty. Oprócz tego zaplanowaliśmy wiele warsztatów i wspólne ubieranie choinki. To dwudniowy jarmark, który dobrze przygotuje do Świą Bożego Narodzenia. 

Program wydarzenia:

2 grudnia 8.00-16.00:

12.00 warsztaty zdobienia piernika

13.00 warsztaty dekorowania ozdób choinkowych

14.00 poczęstunek barszczem czerwonym z uszkami

15.00 wspólne ubieranie choinki z mieszkańcami

3 grudnia 10.00-18.00

12.00 warsztaty artystycznego pakowania prezentów

13.00 artystyczne warsztaty tworzenia stroików świątecznych

14.00 poczęstunek krokietem z mięsem

15.00 wspólne kolędowanie z mieszkańcami

 

grafika ze zdjęciem bazaru różyckiego w odsłonie świątecznej

W kolejny weekend grudnia zapraszamy natomiast na wyprzedaż garażową w świątecznej odsłonie na Bazar Różyckiego. Tu niewątpliwie też będzie można zakupić wyjątkowe prezenty, ale tym razem z drugiej ręki. Wyprzedaże garazowe na Różycu cieszyły się dużą popularnością w sezonie letnio-jesiennym. Mamy nadzieję, że tak będzie też i tym razem.

Mikołajki na basenie

Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6-18 lat na imprezę mikołajkową, która odbędzie się 3 grudnia 2023 r. w godzinach 10.00-20.00 na pływalni przy ul. Jagiellońskiej 7.
Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które pozwolą Wam ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas na terenie naszego obiektu.
W programie m.in.

  • dmuchane tory przeszkód,
  • zjeżdżalnia,
  • sztuczna rzeka,
  • aerobik w wodzie dla dzieci i dorosłych,
  • mini siatkówka,
  • koszykówka,
  • piłka wodna,
  • nurkowanie,
  • łowienie skarbów.

Święta w Śliwce

9 grudnia to sobota, w którą Miejsce Aktywności Lokalnej “Śliwka” przy ulicy Gersona zamieni się w warsztat Świętego Mikołaja. Zaplanowaliśmy dzień pełen świątecznych atrakcji i warsztatów, a zakończymy go koncertem pastorałek i kolęd.

Co będzie działo się w Śliwce?

10.00 – woskowijki i zimowe świece

11.00 – warsztaty kapelusznicze – stwórz własny fascynator

12.30 – wieńce świąteczne

18.00 – koncert świąteczny

Wesołych Świąt Prago – koncert

15 grudnia o godzinie 20.00 zapraszamy na koncert świąteczny na jazzowo. W świąteczny klimat wprowadzi nas Stan Breckenridge. Amerykański wokalista, pianista muzyki soulowej i jazzowej, kompozytor i autor testów. Posiada tytuł doktora w dziecinie muzykologii, nadany przez Uniwersytet  Claremont w Kalifornii, USA. Nagrodzony w roku 2019 wyróżnieniem Amicus Poloniae (“Friend of Poland”),  przyznawanym corocznie obywatelom USA za zasługi w dziedzinie rozwoju stosunków polsko-amerykańskich.

Świąteczny weekend w Pałacyku Konopackiego

 

16 grudnia:

12:00 – Dziecięca Scena Teatralna „Kolędowa noc” TeatRyle
To przedstawienie szopkowe, które w humorystycznej konwencji opowiada historię Bożego Narodzenia. Wszystko zaczyna się od stworzenia świata i pierwszych ludzi na ziemi – Adama i Ewy. Nagle w raju pojawia się podstępny wąż, który namawia do zjedzenia zakazanego owocu. Jak historia dalej się potoczy – my dorośli wiemy ale dzieciom warto ją przybliżyć, by Gwiazdka nie kojarzyła się jedynie z choinką i prezentami. Opowieść jest przeplatana kolędami i pastorałkami. Na scenie pojawiają się piękne, utrzymane w stylistyce ludowej, tradycyjne szopkowe lalki. Dla dzieci w wieku 3-10 lat.

13:00-16:00 – Rodzinne warsztaty świąteczne
Zapraszamy do wspólnego przygotowania świątecznych łakoci, stroików, ozdób i drobnych upominków.

18:00 – Warsaw Camerata à la Carte – koncert
„Cykl koncertowy Warsaw Camerata a'la Carte! obecny jest w warszawskim życiu kulturalnym od 2011r., łączy wysoki walor artystyczny i element aktywizujący publiczność poprzez zaangażowanie jej w tworzenie programu koncertów. Jest to unikalny i pierwszy w skali kraju projekt koncertowy, w którym program każdego koncertu wybierają wyłącznie słuchacze. Spośród wielu propozycji repertuarowych, które umieszczamy na liście - swego rodzaju "menu" składającym się z różnych utworów, melomani zaznaczają swoje ulubione pozycje.

17 grudnia:

16:00 – kolędowanie z zespołami i pracownikami DK Praga. Zestawy kolęd przygotują dla Państwa nasze zespoły: Tonika, D-Tonacja, Seniorita i Duże Mazurki oraz... nasi pracownicy. Zachęcamy do wspólnego śpiewania!

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. 

czerwona grafika z napisem święta na pradze-północ