null

Święto Placu Hallera

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Święto Placu Hallera, obchodzone hucznie we wrześniu, to jedno z większych wydarzeń na Pradze II. 11 września zapraszamy mieszkańców i mieszkanki dzielnicy do wspólnego świętowania. Zapewniamy świetną muzykę, pełną warszawskiego klimatu i humoru, wiele atrakcji dla najmłodszych oraz dużą dawkę śmiechu.

 

Na poczatku września spotykamy się w wyjątkowym miejscu. W sercu Pragi II - na placu Hallera. To tu, już 11 września, odbędzie się zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ Święto Placu Hallera.

To ważne święto i ważne miejsce spotkań mieszkańców naszej dzielnicy. Zapraszamy prażan w każdym wieku. Zabierzcie rodziców, dziadków, sąsiadów i przyjaciół, zaproście do wspólnego świętowania mieszkańców innych stołecznych dzielnic. Znajdziemy miejsce dla każdego!

- informuje Ilona Soja-Kozłowska, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Atrakcje dla najmłodszcyh 

Święto Placu Hallera rozpocznie się o godzinie 14.00 mocą atrakcji dla najmłodszych. Chętni będą mogli wziąć udział w grach i zabawach plenerowych: mega twisterze, kręglach czy foot darcie. Warto zaangażować się w przygotowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ atrakcje, ponieważ na najwytrwalszych będą czekać słodkie upominki.

Trupa Teatralna Meandry 

Na placu Hallera pojawi się także wielka scena, na której wystąpi Trupa Teatralna Meandry, grupa teatralna powstała w październiku 2014 roku na Pradze-Południe z inicjatywy uczniów XIX LO im. Powstańców Warszawy. Grupa wystawi spektakl "Trzpioty i urwisy" skierowany młodszych widzów. Spektakl opowiada o zachowaniach i postawach typowych dla dzieci, czyli grzeszkach dzieciństwa. Zaraz po nich na scenie zobaczymy bohaterów bajek Disney'a, którzy zaśpiewają najpiękniejsze piosenki z kultowych animacji. Po występie nasi animowani goście zostaną jeszcze chwile, by zrobić sobie zdjęcie z najmłodszymi. 

Zaśpiewa Teściowa Śpiewa

Występ, tuż po premierze swojej pierwszej płyty, zapowiedział również duet Teściowa Śpiewa. Pani Beata wraz z zięciem urzekli mieszkańców Pragi wiele lat temu słynnym występem na ul. Ząbkowskiej. Od tego czasu tworzą jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów śpiewających o stolicy. Chętnych do zobaczenia duetu Teściowa Śpiewa zapraszamy o godzinie 16.00. Teściowa Śpiewa jest jednym z zespołów, których twórczość można było poznać podczas I edycji Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic, wydarzenia muzycznego organizowanego przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ we współpracy z Warsaw Tribute na najlepszą piosenkę o Warszawie.

Alegancka Kapela

Tego dnia na placu Hallera będziemy gościć również Alegancką Kapelę. Laureaci konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic wyjdą na scenę ok. godziny 17.00. Zespół kontynuuje warszawskie tradycje muzyczne - od ballad podwórzowych po piosenki z rewii i kabaretów. Przed pandemią przygrywali na miejskich potańcówkach. Obecnie, za drobną opłatą, zagrają także na weselach, czy rozwodowych rozchodniaczkach. Jak niegdyś Stanisław Grzesiuk, w autorskich utworach ukazują stolicę poprzez współczesne dzielnicowe opowieści. Do najciekawszych kompozycji należy z pewnością ballada „Stasiek i Julia” – praska historia o miłości, rozgrywająca się miedzy Brzeską, Ząbkowską a Inżynierską.

Kabaret OT.TO

Na scenie będzie też miejsce na lżejszą twórczość – około godziny 18.00 na placu Hallera pojawi się doskonale znany Kabaret OT.TO. Zabawa słowem, świetna muzyka i mnóstwo humoru to świetna recepta na sobotni wieczór. Zdobywcy 3 złotych i 2 platynowych płyt gwarantują wspaniałą rozrywkę. „Jak ja kocham cię”, ”Zasmażka”, „Wakacje” – tymi piosenkami przez wiele lat członkowie kabaretu rozśmieszali Polaków, a teraz zaśpiewają je dla mieszkańców północnej Pragi i całej Warszawy.

Sąsiedzka potańcówka 

Kulminacyjnym momentem wieczoru będzie łącząca pokolenia sąsiedzka potańcówka. Do wpsólnej zabawy zapraszamy mieszkańców w każdym wieku. Wystarczy wygodne obuwie i dobry humor. 

Podobne wydarzenie zorganizowaliśmy na placu Hallera w 2019 roku i cieszyło się ogromną popularnością. Wierzymy, że tak będzie i w tym roku!

– mówi Ilona Soja-Kozłowska, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Plac Hallera jest miejscem spotkań wielu pokoleń. Zacienione alejki, tężnia solankowa, plac zabaw i klimatyczne lokale sprawiają, że każdy czuje się tu doskonale. Spokajmy się wspólnie 11 września. Czekamy na Was od 14:00 do 22:00.

 

Organizatorem wydarzenia "Święto Plac Hallera" jest Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Udział jest bezpłatny.

 

Fioletowy plakat z napisem Rada i Zarząd Dzielnicy zapraszają na Święto Placu Hallera, 11 września. Na plakacie jest także harmonogram imprezy.