null

Święto Ulicy Stalowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.06.2022 09:00 - 26.06.2022 22:00
Zdjęcie przedstawia ulicę, wzdłuż której znajdują się kamienice, zieleń oraz zaparkowane pojazdy. Przez środek ulicy biegną tory tramwajowe.

Dom Kultury „Praga” zaprasza mieszkańców Pragi-Północ i całej Warszawy do rozpoczęcia wakacji na ulicy Stalowej. Święto Ulicy Stalowej, które odbędzie się 25-26 czerwca, to wiele większych i mniejszych wydarzeń kulturalnych, a jego finałem będzie koncert zespołu Pablopavo i Ludziki.

Dwudniowy festiwal, nawiązujący do sąsiedzkiego święta MyStalova, odbędzie się w ostatni weekend czerwca. Chcemy zwrócić uwagę na wyjątkowość ulicy Stalowej, która pod koniec XIX wieku jako Nowopraska tętniła życiem, zaś po II wojnie światowej straciła na swoim znaczeniu. Teraz, na początku XXI wieku, znów pięknieje! Budynki są remontowane i powstają tu m.in. kawiarnie, piekarnie czy galerie sztuki. W pobliżu cieszy oczy zrewitalizowany Pałacyk Konopackiego, czyli nasz Pałacyk Kultury Praga.

Dwudniowy festiwal pełen atrakcji

Na święto złoży się wiele większych i mniejszych wydarzeń kulturalnych, m. in.: spektakle, warsztaty muzyczne, potańcówka sąsiedzka z zespołem Nicponie, kino plenerowe i filmy w galeriach, działania animacyjne, śniadanie sąsiedzkie, wystawa w oknach, działania performatywne Teatru 59, targi rzemiosła praskich artystów i rzemieślników, spacery historyczne i fotograficzne, pokaz mody, koncerty podwórkowe i balkonowe czy koncert hip-hopowy „Praska Ustawka vol. 2”. Finałem „Święta Ulicy Stalowej” będzie koncert zespołu Pablopavo i Ludziki, który łączy w sobie bluesa, reggae, rocka, elektronikę i poezję śpiewaną. Pełny program festiwalu jest dostępny na stronie www.dkpraga.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Na wydarzenie mieszkańcy będą mogli dotrzeć Warszawskim Transportem Publicznym m.in. metrem, linią T, 32 oraz 100, a także przejeżdżającym przez Centrum bezpłatnym tramwajem promocyjnym z nazwą Stalowa rozpoczynającym trasę z pl. Narutowicza.

Grafika przedstawiająca ulice Pragi-Północ na mapie oraz zaznaczoną na czerwono wyłączoną z ruchu na czas wydarzenia ulicę Stalową.
 

Utrudnienia w ruchu

 

Informujemy, że w nocy z 24 na 25 czerwca zostanie zamknięty fragment ulicy Stalowej między ulicami Szwedzką a Czynszową. W związku z tym bardzo prosimy o zatroszczenie się, aby Wasze samochody stanęły w innym obszarze. W trakcie Święta ulicy Stalowej, od 25 do 26 czerwca, NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI wjechania na posesje znajdujące się na tym terenie i wyjechania z nich.

Fragment ulicy będzie zamknięty: od 24/25 czerwca od godziny 00:00 do 26/27 czerwca do godziny 02:00.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników święta oraz Waszego mienia samochody pozostawione w zamkniętej strefie zostaną odholowane zgodnie z wymogami służb porządkowych i jednostek dbających o porządek podczas imprez miejskich.

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY!

 


Organizator: Dom Kultury "Praga"

Partnerzy: Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ, Na prawa Warszawa.

Wydarzenie współorganizowane i współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W grafikę wpisane treści artykułu.

 

Na grafice szczegółowy harmonogram wydarzeń związanych z organizacją Święta Ulicy Stalowej.

 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.