null

Turniej szachowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.10.2022 09:30 - 22.10.2022 17:30
Hulakula, Jagiellońska 82b, Warszawa
pan rozgrywa partyjkę szachów

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na jesienny „Turniej szachowy”, który odbędzie się w sobotę, 22 października, w Hulakula. To świetna okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu i sprawdzenia swoich umiejętności gry w szachy. Mile widziani również uczestnicy bez kategorii szachowej. Podczas turnieju będzie bowiem możliwość uzyskania przez początkujących graczy V i IV kategorii szachowej PZSzach.

 

 

 

Turniej rozegrany zostanie w trzech grupach:

Turniej A – OPEN dla wszystkich chętnych, którzy posiadają co najmniej IV kategorię szachową. Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry 12 minut + 3 sekundy za posunięcie dla zawodnika na rozegranie partii.

 

Turniej B – turniej o V i IV kategorię bez ograniczeń wiekowych. Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Tempo gry 15 minut + 15 sekund za posunięcie dla zawodnika na rozegranie partii.

 

Turniej C – dla dzieci do 12 roku życia (2010 i młodsi) z możliwością zdobycia V i IV kategorii. Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Tempo gry 15 minut + 15 sekund za posunięcie dla zawodnika na rozegranie partii.

 

O kolejności miejsc decyduje:

- suma zdobytych punktów,

- wartościowanie Buchholza 1,

- wartościowanie Buchholza,

- wartościowanie Sonneborna-Bergera,

- progres,

- bezpośredni pojedynek,

- liczba zwycięstw.

 

Kiedy i gdzie

Impreza odbędzie się w sobotę 22 października w Hulakula – Rozrywkowym Centrum Miasta przy ulicy Jagiellońskiej 82b. Zapraszamy od godz. 9.30.

Zapisy

Zgłoszenia przyjmuje sędzia główny Turnieju Pan Maciej Kowalec: 506-659-852 lub maciek.kowalec@gmail.com. Można skorzystać również z formularza zgłoszeniowego na stronie www.chessmanager.com. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, posiadaną kategorię szachową oraz numer telefonu.

Organizatorem imprezy jest Urząd Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Współorganizatorem imprezy jest Hulakula – Rozrywkowe Centrum Miasta

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.plakat opisuje turniej szachowy, są na nim pionki

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.