null

Ulica Kawęczyńska w nowej odsłonie - Praski Trakt Książęcy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wizualizacja zrewitalizowanej ulicy Kawęczyńskiej na odcinku za Aleją Tysiąclecia

Na wrześniowej Sesji Rady Dzielnicy Praga-Północ projektanci zaprezentowali mieszkańcom kolejny etap koncepcji Praskiego Traktu Książęcego - ulicę Kawęczyńską.

Charakter ulicy Kawęczyńskiej zostanie zachowany, a poruszanie się po niej zostanie uporządkowane. Zabytkowa kostka pozostanie, a ta, która zostanie odzyskana przez uspokojenie ruchu w rejonie skrzyżowania z ulicą Radzymińską zostanie wykorzystana przedłużając odcinek ulicy pokryty zabytkową kostką. Pojawi się ona też w rejonie zajezdni tramwajowej, w miejscu w którym architekci zaproponowali powstanie Muzeum Komunikacji Miejskiej.

Skrzyżowanie ulicy Kawęczyńskiej i Radzymińskiej

Ważnym elementem koncepcji jest uporządkowanie ruchu na skrzyżowaniu ulicy Kawęczyńskiej z Radzymińską. Zmieni się układ skrzyżowania, dzięki czemu uspokojony zostanie ruch w tym rejonie, co będzie wpływało na przepływ samochodów na całej długości Praskiego Traktu Książęcego. Kolejnym zaproponowanym rozwiązaniem, które ma wpłynąć na zmniejszenie ruchu kołowego jest przeniesienie ścieżki rowerowej z południowej na północną część ulicy Kawęczyńskiej, a tym samym przejazd dla rowerów przez skrzyżowanie zaproponowany został po stronie ulicy Ząbkowskiej. 

Bazar przy ulicy Kawęczyńskiej

Wizualizacja bazaru przy ulicy Kawęczyńskiej
 

Bazar, który znajduje się przy ulicy Kawęczyńskiej również przejdzie metamorfozę. Wejście do niego zostanie zaakcentowane czerwoną posadzką – charakterystycznym zabiegiem dla projektu Praskiego Traktu Książęcego i ważnych dla niego punktów. Przed wejściem pojawią się również ławki oraz większa liczba miejsc parkingowych tak, aby dostęp do bazaru stał się dla mieszkańców łatwiejszy. 

Bazar będzie dostępny dla mieszkańców z dwóch stron – od ulicy Kawęczyńskiej i od ulicy Radzymińskiej i będzie miał przelotowy charakter dzięki poprowadzeniu przejścia przez jego środek i rozlokowaniu zadaszonych miejsc dla sprzedających po dwóch stronach przejścia. Pomieszczenia dla wystawców będą dostosowane tak, aby komfortowo mogli świadczyć swoje usługi zarówno w porze letniej, jak i jesienno-zimowej. 

Na bazarze pojawią się również stojaki rowerowe oraz zieleń – pnącza i nasadzenia niskiej roślinności. 

Przekrój zrewitalizowanej ulicy Kawęczyńskiej według projektu Praskiego Traktu Książęcego

 

 

Załączniki: