Umowa na przebudowę placu zabaw na Pl. Hallera podpisana!

Na zdjeciu plac zabaw wypełniony piaskiem i ogrodzony metalowym panelowym ogrodzeniem. Na pierwszym planie roślinnosć, drzewo, w oddali ławeczka, huśtawka, zjeżdzalnia i dzieci.
Plac zabaw na pl. Hallera | Autor: UD Praga-Północ

Zarząd Praskich Terenów Publicznych wyłonił wykonawcę i podpisał umowę na przebudowę placu zabaw na placu Hallera. Niebawem rozpoczną się prace w terenie, a ich zakończenie przewidziane jest na koniec bieżącego roku. Koszt inwestycji to 1,2 miliona złotych.

Plac zabaw na placu Hallera to obecnie kilka atrakcji dla najmłodszych dzieci. Jest piaskownica, zjeżdzalnia, dwie huśtawki, huśtawka równoważna i niewielki drewniany słonik. Cała przestrzeń wypełniona jest piaskiem, są też dwie ławki dla dorosłych ustawione w przeciwległych częściach placu zabaw, tak aby można było obserwować bawiące się dzieci. Niebawem plac zabaw zostanie wyłączony z użytkowania, a na teren wejdzie wykonawca, który stworzy zupełnie nową przestrzeń dla najmłodszych.

Plac zabaw w ramach Centrum Lokalnego Plac Hallera

Zadanie jest realizowane w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego nr 401, a także w oparciu o założenia projektu rozbudowy placu zabaw i siłowni plenerowej w ramach zadania "Centrum Lokalne Plac Hallera".

To będzie jeden z naszych największych, jeśli nie największy miejski plac zabaw na Pradze-Północ. Realizacja tego projektu pokazuje również, jak można doskonale połączyć realizację Budżetu Obywatelskiego z wykonaniem jednego z etapów budowy Centrum Lokalnego na Placu Hallera. Oczywiście wszystko dzięki pozyskaniu dodatkowych środków z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m. st Warszawy – mówi Maciej Wójtowicz, dyrektor Zarządu Praskich Terenów Publicznych.

Pierwotnie projekt miał być zrealizowany w 2021 roku za 430 tys. zł. Jednak po konsultacji z pomysłodawcą Zarząd Praskich Terenów Publicznych zdecydował się wystąpić do Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego o dodatkowe środki, które umożliwiłyby realizację projektu w dużo szerszym zakresie. Takie środki udało się otrzymać, a realizacja została przesunięta na bieżący rok.

W zakres prac wchodzi między innymi wykonanie:

• urządzeń placu zabaw
  • nawierzchni placu zabaw
  • nawierzchni utwardzonych
  • przeniesienia siłowni plenerowej
  • usunięcia i nasadzeń roślinności

Plac zabaw po modernizacji zwiększy swoją powierzchnię około dwukrotnie. Zamontowane zostaną urządzenia wielofunkcyjne dla małych i dużych dzieci, 3-stanowiskowa huśtawka, zestaw 3 trampolin, karuzela, wiklinowe szałasy, tablica kredowa, luneta i megafon. Największym kosztem jest wymiana nawierzchni na gumową. Znajdująca się przy placu zabaw siłownia plenerowa zostanie przeniesiona bliżej tężni solankowej.

W chwili obecnej budżet inwestycji przekracza 1,2 miliona złotych.

Zdjęcie placu Hallera z lotu ptaka. Czerwoną linią zaznaczony kontur terenu, na którym znajduje się plac zabaw, siłownia plenerowa i zieleń.
Inwestycja obejmuje teren obecnego placu zabaw |