null

Pływalnia "Prawy Brzeg" otwarta po przerwie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zdjęciu dwóch pracowników czyszczących nieczynną pływalnię.

W poniedziałek (18 lipca) pływalnia "Prawy Brzeg" ponownie została otwarta dla mieszkańców i mieszkanek Pragi-Północ. Przez trzy ostatnie tygodnie, podczas których obiekt był wyłączony z użytkowania, wykonano najpilniejsze prace technologiczne. Pracownicy wymienili m.in. filtry, lampy, oczyścili pompy, zbiornik chloru oraz uszczelnili zjeżdzalnię.

Warszawskie pływalnie w okresie letnim przechodzą planowe przerwy technologiczne. Liczba gości w wakacje spada, kluby sportowe wyjeżdżają na obozy, nie odbywają się też zajęcia dla grup zorganizowanych. To idealny moment, by wypompować wodę, przeprowadzić przeglądy instalacji oraz wykonać najpilniejsze naprawy. 

Pływalnia “Prawy Brzeg” została zamknięta od razu po zakończeniu roku szkolnego. Od 27 lipca pracownicy mieli ręce pełne pracy. W tym czasie: 

 
 •  
  Wymieniono przepalone lampy podwodne, filtry w wentylatorach, złoże destruktorów ozonu.
 • Uzupełnione zostały ubytki płytek w niecce sportowej i rekreacyjnej oraz na plaży basenowej.
 • Komory wentylatorów w hali, na pływalni, w siłowni i części wspólnej, a także pompy i zbiorniki chloru zostały oczyszczone.
 • Wykonany został przegląd elektroniki wentylatorów na podbaseniu.
 • Pracownicy przepłukali filtry wody basenowej i sprawdzili szczelność instalacji.
 • Uszczelniona została zjeżdżalnia anakonda.
 • Schody prowadzące na zjeżdżalnię słonik zyskały nową warstwę antypoślizgową.

Robiliśmy wszystko, żeby prace i przeglądy wykonać na czas. To standardowa przerwa. Co roku w okresie wakacyjnym wyłączamy pływalnię, aby przygotować ją do nowego sezonu. Chcemy, żeby obiekt był w pełni bezpieczny dla wszystkich użytkowników – mówi Dorota Wajszczak, dyrektor Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ponownie zapraszamy od poniedziałki, 18 lipca, od godziny 6.00 rano. Pływalnia czynna jest 7 dni w tygodniu w godzinach: poniedziałek-piątek 6.00-21:30, sobota-niedziela 10.00-21.30. W obiekcie oprócz wizyty na pływalni można także skorzystać z sauny suchej, komnaty solnej, siłowni, hali sportowej oraz kręgielni.  

W wakacje za darmo

Uczniowie z praskich szkół mogą w czasie wakacyjnej przerwy korzystać z pływalni przy ul. Jagiellońskiej 7 bez dodatkowych opłat. By wejść za darmo, należy posiadać ważną legitymację szkolną i okazać ją przy kasie. 

 • W godz. 12:00-14:00 - wejścia indywidualne
 • W godz. 10:00-12:00/14:00-16:00 - wejścia dla grup zorganizowanych/sportowych/organizacji pozarządowych/grup szkolnych w ramach akcji "Lato w Mieście".

Przez cały czas pływalnia jest otwarta dla osób dorosłych. Planując wizytę, warto pamiętać, że w godzinach 10:00-16:00 na terenie obiektu może znajdować się dużo dzieci. Bezpłatne, wakacyjne wejścia dla uczniów to akcja, która obowiązuje tylko od poniedziałku do piątku.  

 
Zdjęcie wykonane z góry przedstawiające dzieci w basenie rekreacyjnym.
Zobacz galerię (7 zdjęć)
Dziewczynka zjeżdzająca z dużej, żółtej zjeżdzalni.
Na zdjęciu dwóch uśmiechniętych pracowników pływalni, którzy naprawiają lampę w pustej niecce basenowej.
Na zdjęciu basen sportowy, w oddali zółta zjeżdżalnia.
Na zdjęciu basen sportowy.
Na zdjęicu człowiek w czerwonej koszulce uzupełniający braki w glazurze. Stoi w pustej niecce basenowej.
Na zdjęciu dwóch pracowników czyszczących nieczynną pływalnię.