null

Warszawski Komitet Rewitalizacji -jaki będzie?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od 5 grudnia 2022 r. do 8 stycznia 2023 r. trwają konsultacje społeczne, podczas których mieszkańcy mogą się wypowiedzieć w kwestii funkcjonowania Warszawskiego Komitetu Rewitalizacji.

Chcemy wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami zastanowić się, jak najlepiej może funkcjonować Komitet, by proces rewitalizacji na Pradze-Północ, Pradze-Południe i Targówku przebiegał sprawnie oraz z jak największym wsparciem mieszkańców Warszawy.

Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami miasta stołecznego Warszawy oraz pełni funkcje opiniodawczo – doradczą Prezydenta m.st. Warszawy w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny procesu rewitalizacji w Warszawie.

Projekt Uchwały w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Warszawskiego Komitetu Rewitalizacji wypracowaliśmy wspólnie z członkami Komitetu Rewitalizacji dla Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy na spotkaniach w marcu, czerwcu i październiku 2022 roku. Dokument zawiera propozycje składu Komitetu, zasady wyznaczania członków, zmiany składu i możliwości odwoływania członków Komitetu. Ponadto przedstawia tryb pracy i posiedzeń Komitetu oraz sposoby podejmowania decyzji przez przedstawicieli Komitetu.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

Porozmawiajmy:

  • 12 grudnia 2022 r. (poniedziałek) o 17.00 na spotkaniu on-line na ZOOM 

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu, napisz na rewitalizacja@um.warszawa.pl. Link i instrukcję prześlemy w mejlu zwrotnym.

  • podczas dyżuru telefonicznego pod numerem 22 44 33 699
    • w piątek 9 grudnia 2022 r. między godz. 12.00 a 19.00
    • we wtorek 3 stycznia 2023 r. między godz. 13.00 a 20.00

Do 8 stycznia 2023 r. możesz też przesłać swoje uwagi do projektu uchwały: