null

Warsztaty edukacyjne Zieleń wokół nas

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.12.2022 10:00 - 03.12.2022 12:00
VII Ogród Jordanowski, Namysłowska 21
Grafika przedstawiająca czerwone grzyby. A nad nimi napis "Warsztaty edukacyjne zieleń wokół nas"

Podczas warsztatów będzie można zgłębić wiedzę o miejskiej zieleni, środowisku naturalnym, znaczeniu drzew i zieleni dla człowieka, zwierząt oraz jakości życia. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Celem warsztatów organizowanych przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ jest przekazanie praktycznych informacji na temat ochrony środowiska, kształtowanie postaw badawczych i zachowań sozologicznych. Uczestnicy zajęć wzbogacą swoją wiedzę o miejskiej zieleni, środowisku naturalnym, znaczeniu drzew i zieleni dla człowieka, zwierzętach i jakości życia w bliskości natury. 

Piaty warsztat – zima a zieleń

Za oknem coraz mniej światła i coraz niższe temperatur, co przekłada się też na nasze domowe warunki dla roślin, ostatni warsztat z cyklu „ Zieleń wokół nas”, o tematyce „Zima a Zieleń”  opowie o pielęgnacji roślin jesienią i zimą – jak zminimalizować straty w liściach i jakich zmian w naszych roślinach należy się spodziewać. Dowiemy się jakie rośliny lubią chłód i wilgotność. W drugiej połowie zimowe warsztaty połączone będą z wykonywaniem ozdób świątecznych, uczestnicy wykonają dekoracje choinkowe. Rozmiar oraz forma ozdoby i sposób jego dekoracji zależy od twórcy.

 

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: ppn_srodowisko@um.warszawa.pl

Czwarty warsztat – zieleń naszym skarbem

Podczas warsztatów zgłębimy wiedzę o miejskiej zieleni, środowisku naturalnym, znaczeniu drzew i zieleni dla człowieka i zwierząt. Zieleń miejska ma znacznie to ona pomaga nam walczyć z nawracającymi suszami, schorzeniami i stresem. Poznajmy jej wpływ na jakości życia.

Spotkajmy się przy skwerze Michała i Marii Radziwiłłów; pętla tramwajowa Kawęczyńska-Bazylika godzina 10.00.

Trzeci warsztat – mchy i porosty

Podczas warsztatów dowiemy się wielu ciekawostek przyrodniczych związanych z mchem i porostami. Mech to materiał, który nie wymaga żadnej pielęgnacji, w tym podlewania, wilgoć potrzebną do życia czerpie z powietrza, nie potrzebuje również doświetlania. Oprócz pięknego wyglądu spełnia również funkcję naturalnego ekranu akustycznego. Wiele z nich dobrze pasuje do tradycyjnych i nowoczesnych wnętrz. Mchy czy porosty, które porastają miejskie dachy, mury i szczeliny między płytami chodnikowymi, bywają często uważane za niepotrzebne i usuwane jednak, że te niepozorne rośliny pochłaniają ogromne ilości dwutlenku węgla i azotu z atmosfery. Rośliny te nie tylko stabilizują gleby, ale też sprzyjają ich żyzności.

Warsztaty odbędą się w Czytelni Naukowej Biblioteki Publicznej przy ul. Skoczylasa 9.

Liczba miejsc jest ograniczona – na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: ppn_srodowisko@um.warszawa.pl.

Drugi warsztat – naturalne oczyszczacze powietrza

Przed nami drugi warsztat z cyklu Zieleń wokół nas. Tym razem posłuchamy o naturalnych oczyszczaczach powietrza. Dowiemy się jak chronić powietrze, którym oddychamy od zanieczyszczeń, wirusów i kurzu. Spojrzymy na rośliny jako sojuszników poprawiających jakość powietrza w miastach, w sypialni, w ogrodach. 

Warsztat odbędzie się w sobotę, 22 października o godz. 10.00 w VII Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Namysłowskiej 21.

Liczba miejsc jest ograniczona – na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: ppn_srodowisko@um.warszawa.pl

Tematy i terminy kolejnych spotkań:

Warsztat #2 (22.10) – Naturalne oczyszczacze powietrza 

Warsztat #3 (05.11) – Mchy i porosty

Warsztat #4 (19.11) – Zieleń naszym skarbem

Warsztat #5 (03.12) – Zima a zieleń

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. 

plakat zapraszający na cykl warsztatów zieleń wokół nas