null

Wowakin karnawałowo - koncert z cyklu Potańcówki pałacowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.01.2022 20:00 - 21.01.2022 21:00
Pałacyk Konopackiego, Strzelecka 11/13, Warszawa
Zdjęcie trzech osób stojących obok siebie. Nad nimi naps "Potańcówki Pałacowe".

Wowakin specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Zespół specjalizuje się w repertuarze tanecznym – melodie pochodzą m.in. z Radomszczyzny, Mazowsza czy Podlasia.

Podczas pierwszej potańcówki słyszeliśmy od Was, że mamy „dobre dechy”. Tak się składa, że pałacyk skrywa w sobie więcej dobrych dech – także na zewnątrz. Dlatego tańczyć w nim można cały rok!

A że z dobrych dech trzeba korzystać, zapraszamy na Potańcówki pałacowe do Pałacyku Konopackiego w każdy trzeci piątek miesiąca. Zaczynamy „Wowakinem karnawałowo” 21 stycznia. Będziemy informować o kolejnych!

WSTĘP WOLNY. Ograniczenia w zależności od aktualnych obostrzeń

____________________________

Piękne kolędy życzące ze starej kolędniczej tradycji, pastorałki, wesołe żartobliwe kolędy opowiadające losy Trzech Króli i pasterzy. Program w tanecznym wesołym charakterze, w przebraniach kolędniczych, z gwiazdą i kozą. Przekazuje dawne kolędnicze zwyczaje.

Justyna Piernik - śpiew

Paula Kinaszewska - skrzypce, śpiew Bartłomiej Woźniak - cymbały, śpiew, baraban, bębny, banjolele

Mateusz Wachowiak - harmonia, basy

____________________________

Wowakin specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Zespół specjalizuje się w repertuarze tanecznym – melodie pochodzą m.in. z Radomszczyzny, Mazowsza czy Podlasia. W repertuarze mają oberki, mazurki, kujawiaki, polki, fokstroty i kujony. Wszystko to przeplatane gorzkimi pieśniami o przemijaniu, stracie i tęsknocie za młodością.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.