null

XXVI Spartakiada Przedszkolaków - poznaliśmy zwycięzców!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zdjęciu trzy drużyny skłądające się z dzieci w wieku przedszkolnym. Drużyny mają jednolite koszulki. Od lewej dzieci w białych koszulkach, w środku w czerwonych, po prawej w żółtych.

Spartakiada to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych dla przedszkolaków z Pragi-Północ. 22 czerwca dzieci spotkały się ponownie, by po raz 26. wziąć udział w zawodach. Na terenie boiska sportowego Zespołu Szkół nr 40 przy ul. Objazdowej 3 stawiły się reprezentacje wszystkich trzynastu placówek. Dzieci bawiły się niesamowicie, walczyły do ostatniej konkurencji, na najlepszych czekały puchary. Pierwsze miejsce przypadło w tym roku dzieciom z Przedszkola nr 173.

W XXVI Spartakiadzie Przedszkolaków z Dzielnicy Praga-Północ rywalizują drużyny przedszkolne ze wszystkich 13 przedszkoli z Pragi-Północ. Każdy zespół składa się z 8 zawodników w wieku 5-6 lat. W zależności od konkurencji są one wykonywane przez 4 lub 6 zawodników z drużyny.

 

Przed rozpoczęciem zmagań każdy zespół zaprezentował okrzyk oraz własnoręcznie wykonany transparent z numerem przedszkola. Po krótkiej rozgrzewce dzieci przystąpiły do rywalizacji. W tym roku miały siedem konkurencji sprawnościowych wykonywanych na czas: bieg  z woreczkiem, toczenie dużej piłki, rzucanie do celu czy rywalizację w zaprzęgach. Spartakiada odbyła się na terenie Zespołu Szkół nr 40 przy ul. Objazdowej 3 i to starsi koledzy i koleżanki czuwali nad prawidłowością wykonywania konkurencji. Nie tylko startowali zawodników, ale także liczyli czasy i zliczali punkty.

Organizatorem XXVI Spartakiady Przedszkolaków było Przedszkole Nr 186, które zapewniło dyplomy oraz puchary i medale dla zwycięzców. Każdy zawodnik otrzymał także drobny upominek.

Oto wyniki XXVI Spartakiady Przedszkolaków: 

  • I miejsce Przedszkole nr 173 
  • II miejsce Przedszkole nr 174 
  • II miejsce Przedszkole nr 171  
 

Wartości przyświecające zawodom to: szacunek, partnerstwo, atmosfera, równość, talent, aktywność, koleżeństwo, integracja, ambicja, dobra zabawa, asertywność.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ilony Soja-Kozłowskiej, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z XXVI Spartakiady Przedszkolaków. 

Na zdjęciu puchary ustawione na stoliku.
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Zdjęcie przedstawia dzieci w wieku przedszkolnym ustawione na boisku szkolnym plecami, na których widać numer 164.
Na zdjęciu trzy drużyny skłądające się z dzieci w wieku przedszkolnym. Drużyny mają jednolite koszulki. Od lewej dzieci w białych koszulkach, w środku w czerwonych, po prawej w żółtych.
Na zdjęciu dzieci w wieku przedszkolnym w kolorowych drużynowych koszulkach ustawione wzdłuż białej linii boiska symbolizujacej start.