null

Zostań Młodzieżowym Radnym

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kolorowa grafika zachęcająca do wzięcia udziału w wyborach do Młodzieżowej Rady Dzielnicy

Skończyłeś 13 lat? Chciałbyś mieć wpływ na to, co dzieje się w Twojej okolicy? Zostań Młodzieżowym Radnym! Na zgłoszenia czekamy do 18 listopada 2022 r.

Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy to okazja, żeby reprezentować praską młodzież, móc decydować o działaniach podejmowanych wobec uczniów oraz wskazywać potrzeby młodego pokolenia. Młodzieżowym Radnym może zostać każdy mieszkaniec dzielnicy Praga-Północ, który ukończył 13lat. Ścieżki są dwie:

- jeśli chodzisz do jednej z praskich szkół zgłoś swoją kandydaturę, kiedy Samorząd ogłosi wybory w Twojej szkole. Każda praska szkoła publiczna może wydelegować ze swojej społeczności jednego przedstawiciela,

- jeśli uczysz się w szkole poza Dzielnicą, ale mieszkasz na Pradze-Północ również możesz zgłosić swoją kandydaturę na członka Młodzieżowej Rady – wypełnij formularz i prześlij go do Urzędu (pamiętaj, liczy się data wpływu do Urzędu). Spośród młodych mieszkańców nieuczęszczających do praskiej szkoły, którzy zgłoszą się do Urzędu Komisja wybierze aż 3 Młodzieżowych Radnych.

Młodzieżowa Rada Dzielnicy Praga-Północ w swoich działaniach kieruje się interesem młodzieży, wspiera młodych ludzi w realizacji ważnych dla nich kwestii z zakresu rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, samorządności uczniowskiej oraz młodzieżowej.

kolorowa grafika zachęcająca do wzięcia udziału w wyborach do Młodzieżowej Rady Dzielnicy

 

 

Załączniki: