• Artykuł

  Do 16 lutego trwa nabór na rachmistrzów do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Do przeprowadzenia spisu w Warszawie potrzeba 745 rachmistrzów. Rozpoczął się nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych w narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Od 1 lutego br. przyjmowane są zgłoszenia kandydatów chętnych do przeprowadzenia spisu. Kryteria kandydatów Kandydatem na rachmistrza spisowego może być osoba w wieku pow. 18 lat, powinna cieszyć się nieposzlakowaną...

 • Artykuł

  W środę, 10 lutego, odbędzie się XXVI Sesja Rady Dzielnicy Praga-Północ. Radni spotkają się w trybie zdalnym. Początek obrad zaplanowany jest na godz. 16.00. Posiedzenie sesji będzie dostępne dzięki transmisji on-line zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy Praga-Północ. Transmisja dostępna jest po kliknięciu w menu głównym w zakładkę "Samorząd", a następnie "Rada Dzielnicy". Mieszkańcy mogą wziąć udział w Sesji Rady Dzielnicy po wcześniejszym wysłaniu zgłoszenia na...

 • Artykuł

  W 2021 r. rodzice muszą ponownie złożyć wniosek, aby otrzymać świadczenie 500+ na dzieci. Od 1 lutego wnioski można składać elektronicznie, od 1 kwietnia drogą tradycyjną (papierową). Aby zachować ciągłość wypłaty środków w ramach 500+ wniosek należy złożyć do 30 kwietnia 2021 r. W tym roku zmieniają się terminy składnia wniosków w ramach programu Rodzina 500+. Świadczenia przyznawane na dzieci są wypłacane tylko do 31 maja 2021 r. By otrzymywać środki w ramach rządowego programu...

 • Artykuł

  Mieszkańcy mogą już korzystać z odnowionego terenu na Szmulowiźnie. W „parku Michałowskim” pojawiły się nowe ławki, plac zabaw dla dzieci, wybieg dla psów i oświetlenie. Miejsce zyskało też więcej zieleni.

 • Artykuł

  Powszechny Spis Rolny to najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat, obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. Dzięki spisowi władze lokalne będą miały do dyspozycji precyzyjne dane dotyczące rolnictwa na szczeblu powiatów i gmin.

 • Artykuł

  Podczas gali Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy praska tężnia na pl. Hallera zdobyła aż dwie nagrody. Wygrała w kategorii najlepsza przestrzeń publiczna oraz najlepsze rozwiązanie proekologiczne.

 • Artykuł

  Czwartkowy„Wieczór z praskim detalem architektonicznym” dowiódł jak duże jest społeczne zaangażowanie w opiekę nad kulturowym dziedzictwem na terenie naszej Dzielnicy.

 • Artykuł

  Teren przy ul. Sprzecznej 6 na Pradze-Północ został sprzedany. Nabywca zapłaci kwotę 7,6 mln zł. Cena wywoławcza wynosiła 4 mln zł.

 • Artykuł

  16 grudnia (poniedziałek) w godz. 16.00-18.00 zapraszamy na dyżur konsultacyjny budżetu obywatelskiego. Dyżur odbędzie się w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego 15.

 • Artykuł

  Placówka mieści się w piętrowym budynku przy ul. Namysłowskiej 11 otoczonym własnym, odrębnym ogrodem. Do pełnienia funkcji placówki oświatowej powołane zostało 1 września 1959 r. Pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia przeprowadzono modernizację wszystkich pomieszczeń.